У ЗНУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Договірне регулювання відносин власності»
30 травня в стінах Запорізького національного університету відбулося відкриття Всеукраїнської науково-практичної конференції «Договірне регулювання відносин власності», організаторами якої виступили представники кафедри цивільного права юридичного факультету ЗНУ. Обговорення «Статики та динаміки відносин власності» стало ключовою темою заходу.
Головну мету конференції її організатори вбачали у популяризації інформації про основні підвалини договірного регулювання суспільних відносин в Україні в умовах сучасних трансформаційних процесів, механізм її реалізації в нашій країні. Також вони мали на меті залучити відповідну аудиторію до обговорення найбільш гострих проблем, що виникли останнім часом, задля пошуку оптимальних шляхів їх вирішення із формулюванням конкретних пропозицій щодо змін та доповнень чинного законодавства та практики їх застосування; сприяти становленню наукових, ділових та особистих контактів між ученими, аспірантами й здобувачами різних ВНЗ та наукових установ України.
Участь у засіданні взяли представники вищих навчальних закладів Запоріжжя, Києва, Харкова, Полтави й Одеси.
До складу президії конференції увійшли: перший проректор ЗНУ, к.ю.н., доцент, завідувач кафедри цивільного права Олександр Бондар; д.ю.н., професор, завідувач кафедри господарського права і процесу Національного авіаційного університету, академік Академії вищої школи України, Заслужений юрист України Роман Шишка та д.ю.н., професор, академік Національної академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач відділу проблем приватного права НДІ ППП НАПрН України ім. академіка Ф. Г. Бурчака Володимир Луць.
Секретарем президії виступив к.ю.н., доцент кафедри цивільного права ЗНУ Максим Ткалич.
Завітали на захід і представники професорcько-викладацького складу кафедри цивільного права та студентство юридичного факультету.
На початку зібрання члени президії привітали присутніх і висловили сподівання, що робота учасників заходу виявиться плідною та цікавою. Цьогорічна конференція стала вже другою, а її організатори не збираються зупинятися на досягнутому та планують запровадити традицію – щороку в травні проводити таке наукове зібрання.
Першим свою наукову доповідь («Право власності в перехресті традицій та амбіцій») представив професор Роман Шишка. Він розповів про законодавчу базу в галузі права власності.
Представники Харківського національного університету внутрішніх справ презентували наукові розвідки на різні теми. Так, к.ю.н., доц., начальник кафедри охорони інтелектуальної власності, цивільно-правових дисциплін Олексій Зайцев розповів про маніпулювання моментом виникнення права власності в договорі закупівлі товарів за державні кошти, а к.ю.н., доценти цієї ж кафедри Вікторія Кожевнікова – про особливості договору сурогатного материнства, Святослав Сліпченко – про питання статистики та динаміки права власності та ін.
Представники Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва НАПрН України ім. академіка Ф. Г. Бурчака висвітлили питання договірного права. Так, д.ю.н., старший співробітник, вчений секретар НДІ Андрій Гриняк представив наукову розвідку «Предмет та спосіб належного виконання підрядних договорів»; к.ю.н., старший науковий співробітник інституту Маріана Пленюк презентувала доповідь на тему «Особливості відшкодування моральної шкоди, завданої неналежними виконанням договору будівельного підряду», а к.ю.н., завідувач наукового сектору проблем договірного права інституту Володимир Кочин розповів про теорію цільового майна юридичної особи в сучасний період тощо.
Свої наукові розробки також презентували й викладачі нашого університету. К.ю.н., доцент кафедри цивільного права ЗНУ Максим Ткалич розповів про договірне регулювання відносин спортивного агентування. Зазначена тема є мало досліджуваною, тому викликала чимало запитань та жваву дискусію.
Під час роботи конференції свої доповіді представили не лише науковці та правники-практики, а й студенти.
Так, студент юридичного факультету ЗНУ Іван Шумейко представив доповідь на тему «Особливості застосування позовної давності у спорах щодо стягнення заборгованості за кредитними договорами».
Обраний формат конференції дозволяв її учасникам особисто ставити запитання доповідачам після презентації власних робіт, а також у письмовому вигляді, передавши аркуші з питаннями безпосередньо членам президії.
Перед початком пленарного засідання конференції для її учасників провели екскурсію студмістечком ЗНУ, а після закінчення роботи на них очікувала екскурсія Історико-культурним комплексом «Запорозька Січ». Усі гості наукового заходу отримали пам’ятні подарунки з логотипом Запорізького національного університету.
Ксенія Назаренко