Питання управління фінансово-економічною безпекою розглянули учасники засідання круглого столу на економічному факультеті
30 травня на економічному факультеті ЗНУ в рамках діяльності студентської наукової проблемної групи кафедри «Фінанси та кредит» відбулося заключне в цьому навчальному році засідання круглого столу на тему «Управління фінансово-економічною безпекою на макро-, мікро- та мезорівнях».
Організатором заходу виступила декан економічного факультету, професор Алла Череп за участю активістів Наукового товариства студентів та аспірантів економічного факультету, студентів 4 курсу Олександра Коробова, Сергія Медвідя та Майі Оніщенко.
У роботі зібрання активну участь взяли запрошені гості економічного факультету – генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Володимир Степаненко, академік Академії наук соціальних технологій та місцевого самоврядування РФ Жанна Малахова, головний державний податковий ревізор-інспектор відділу аудиту юридичних осіб міністерства доходів та зборів у Запорізькій області Єлизавета Стрілець. Також були присутні викладачі економічного факультету - к.е.н., професор кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економічної теорії Володимир Вишняков; доцент кафедри обліку та аудиту Зінаїда Урусова; викладач Економіко-правничого коледжу ЗНУ Костянтин Денисов.
На початку засідання декан економічного факультету, професор Алла Череп привітала присутніх, окреслила проблематику заходу та розповіла про перспективи розвитку ризик-менеджменту в Україні.
Обговорення зазначених питань розпочали Майя Оніщенко та Олександра Могильна з темою доповіді «Страхування інвестиційних ризиків як один із напрямів забезпечення фінансово-економічної безпеки України».
Далі свої наукові розвідки представили студенти економічного факультету: Герміне Багдасарян («Оплата праці та її вплив на економічну безпеку підприємства»); Сергій Медвідь («Проблеми на шляху формування економічної безпеки інноваційної діяльності в Україні); Олександр Коробов («Вдосконалення механізму управління валютними ризиками комерційного банку»).
Кожна доповідь викликала жваве обговорення з боку експертів та аудиторії, оскільки проблематика круглого столу була досліджена на мікро-, макро- та мезорівнях.
Генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Володимир Степаненко розповів про заходи, які проводяться державними структурами в галузі фінансово-економічної безпеки в Україні, але наголосив на необхідності стимулювання цих процесів економістами й організаціями, які займаються питаннями розвитку бізнесу. Володимир Васильович зауважив, що до розробки проектів і планів ризик-менеджменту повинні долучатися не лише фахівці, а й студенти.
Також про політику оподаткування у системі фінансово-економічної безпеки розповіла головний державний податковий ревізор-інспектор відділу аудиту юридичних осіб міністерства доходів та зборів у Запорізькій області Єлизавета Стрілець.
Окремо варто зупинитися на доповіді академіка Академії наук соціальних технологій та місцевого самоврядування РФ Жанни Малахової, яка акцентувала увагу на тому, що промисловість України має потенціал та можливості для подальшого розвитку, а також зазначила, що питання, які розглядаються під час засідань круглих столів на економічному факультеті, є злободенними й актуальними. Окремо Жанна Дмитрівна подякувала декану економічного факультету, професору Аллі Череп, доценту Олександру Черепу, доценту Андрію Линенку за організацію заходів, видання якісних економічних збірників і монографій.
Наприкінці заходу Алла Василівна підбила підсумки роботи та зазначила, що «в умовах інтеграції економіки України у світовий економічний простір першочергового значення набувають дослідження перспектив функціонування підприємств різних форм власності, напрямів ефективного використання ними фінансових ресурсів. У зв’язку з цим дедалі більшої актуальності набуває проблема фінансово-економічної безпеки підприємств та її моніторинг. Це обумовлює посилення стратегічних пріоритетів та механізмів зміцнення фінансово-економічної безпеки підприємства, галузі, держави».
Олександр Коробов,
голова НТСА економічного факультету