Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті менеджменту ЗНУ розглянули проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України»

На факультеті менеджменту ЗНУ розглянули проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України»

02.06.2014 14:05 Все Факультети Менеджменту Юридичний Факультет менеджменту Юридичний факультет

2 червня на факультеті менеджменту Запорізького національного університету відбулося громадське обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України».

Захід відбувся згідно з розпорядженням помічника ректора з виховної роботи ЗНУ Наталії Воронової на виконання листа управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради від 21.05.2014 №61/01-17 «Про активізацію громадського обговорення проекту змін до Конституції України» та листа районної адміністрації Запорізької міської ради по Жовтневому району від 26.05.2014 №1103/03-11/01, виходячи з необхідності залучення всіх верств населення до обговорення розширеного проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України».
Це вже другий захід, організований з метою роз’яснення студентам і викладачам факультету менеджменту всіх змін, що планується внести до Конституції України.
На засіданні круглого столу були присутні заступник декана, доцент Андрій Кургузов, а також викладачі кафедри ділової комунікації – Людмила Компанієць, Ольга Юдіна та Катерина Калініна.
Крім того, на захід був запрошений експерт з юриспруденції – кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри конституційного та трудового права юридичного факультету Сергій Омельянчик.
Під час засідання Сергій Володимирович роз’яснив усі зміни, що планується внести до Конституції України. Зокрема, у 81 статті нової редакції Конституції України планується видалення 6 пункту - «не входження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України зі складу такої фракції». За словами Сергія Омельянчика, це рішення гарантує більше прав і свобод народним депутатам. Якщо раніше голова політичної партії мав можливість впливати на рішення народних депутатів, які входять до складу депутатської фракції цієї партії, погрожуючи виключенням і припиненням повноважень народного депутата, то з відміною пункту 6 статті 81 Конституції України народний депутат має можливість голосувати згідно зі своїми поглядами, не керуючись жодними вказівками зверху. У разі його виключення із політичної партії він може перейти до іншої або ж стати позафракційним народним депутатом. Представники факультету менеджменту ЗНУ відзначили, що ця зміна досить позитивно вплине на державний устрій України.
Наприкінці заходу представники факультету менеджменту подякували Сергію Омельянчику за роз’яснення усіх незрозумілих пунктів розширеного проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України». Також Андрій Кургузов зазначив, що на факультеті менеджменту цього тижня відбудеться чергове обговорення змін до Конституції України серед студентів і викладачів факультету, під час якого будуть сформовані пропозиції до проекту змін до Конституції України.

Олена Ярошенко

Схожі новини