Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ розпочалася сесія із зовнішнього незалежного оцінювання

На базі ЗНУ розпочалася сесія із зовнішнього незалежного оцінювання

04.06.2014 11:54 Університет зовнішнє незалежне оцінювання

3 червня в Україні розпочався черговий сезон тестувань для випускників шкіл 2014 року. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання-2014 почалася іспитом з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Як і багато років поспіль, пункт ЗНО нашого міста був розгорнутий і на базі Запорізького національного університету. Так, учора до нашого вишу завітали 300 майбутніх студентів.

Цього разу, як і в попередні роки, у ЗНУ були заздалегідь підготовлені списки учасників ЗНО й аудиторний фонд, призначений для прийому старшокласників, на поверхах розміщені відповідні покажчики. Загалом представники ЗНУ зробили все від них залежне, аби початок сесії зовнішнього незалежного оцінювання пройшов чітко та злагоджено, відповідно до всіх правил, встановлених Міністерством освіти і науки України.
Зранку відбулася організаційна нарада завідувача підготовчого відділення, відповідальної за пункт ЗНО у Запорізькому національному університеті Ірини Бакаленко зі складом його співробітників. Розглянуті ними питання стосувалися розподілу аудиторій, чергування на поверхах, готовності консультантів тощо.
Для проведення тестувань з іноземної мови були задіяні 20 аудиторій. Перед початком ЗНО відбулася консультація для учасників тестування та їх батьків щодо наявності необхідних документів (сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в сертифікаті, запрошення-перепустки), поведінки у корпусі та в аудиторіях тощо. Консультант черговий раз наголосив на суворих вимогах щодо дотримання дисципліни під час проведення тестів і відсутності мобільних телефонів. Окрім того, інструктори ще раз проводять консультацію безпосередньо в аудиторіях.
Розповідаючи про особливості початку цьогорічної сесії із зовнішнього незалежного оцінювання, Ірина Бакаленко відзначила організованість вступників. На її думку, цьому сприяв той факт, що багато старшокласників протягом березня скористалися можливістю заздалегідь перевірити свої знання під час пробних тестувань, які вже вшосте були проведені на базі Запорізького національного університету. Тоді представники ЗНУ подбали про те, аби майбутні студенти не лише змогли визначити для себе проблемні питання, на яких варто було зосередити увагу під час підготовки до ЗНО, але й отримали консультацію психологів щодо алгоритму успішного складання іспитів. Також під час пробних тестів співробітники нашого вишу неодноразово звертали увагу їх учасників на важливі організаційні питання, пов’язані з участю в зовнішньому незалежному оцінюванні.
Із цією точкою зору цілком згодна одна із цьогорічних учасниць зовнішнього незалежного оцінювання Аксенія Захарова: «Перша в моєму житті сесія зовнішнього незалежного оцінювання пройшла досить легко, участь у ній не викликала в мене ніяких складнощів. Звісно, я хвилювалась, однак добре знала всю процедуру проходження ЗНО, а також пам’ятала про поради психолога, які допомогли мені зосередитися й успішно відповісти на всі питання: навесні цього року я скористалася можливістю пройти відповідні тренінги, організовані Запорізьким національним університетом. Я на той момент уже визначилася із навчальним закладом, де хочу отримати вищу освіту, тож завітала до ЗНУ, аби познайомитись зі своїм майбутнім вишем ближче. Тепер, коли я опинилась у знайомій аудиторії та побачила, що пробні тестування проходили цілком відповідно до схеми проведення справжнього ЗНО, я зрозуміла, наскільки мені було необхідно завчасно підготуватись до цієї важливої події».
Нагадаємо, що основна сесія ЗНО триватиме до 27 червня, а наступні тестування з української мови та літератури відбудуться 5 та 6 червня.

Схожі новини