3-4 червня в м. Києві відбулося засідання круглого столу «Моделі участі студентського самоврядування у формуванні та реалізації державної політики», організаторами якого виступила Українська асоціація студентського самоврядування на чолі з її головою Єлизаветою Щепетільніковою.
У заході взяли участь представники органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів України та громадських організацій. Делегатом від Запорізького національного університету виступила Ая Андрух – заступник голови Студентської ради ЗНУ.
У перший робочий день голова експертного департаменту УАСС Олександр Смирнов ознайомив учасників з основними проблемами законопроекту «Про вищу освіту» 1187-2 та правками, внесеними після першого читання. Детально учасники зупинилися на обговоренні 41 статті, яка регулює студентське самоврядування вишів. Помічник Міністра молоді та спорту Юрій Юзик розповів учасникам про грантові програми, які фінансуються цим профільним Міністерством.
Після обговорення законопроекту «Про вищу освіту» відбулася зустріч із Міністром молоді та спорту України Дмитром Булатовим, під час якої учасники засідання круглого столу мали можливість обговорити стан молодіжної політики на місцях, шляхи залучення студентів до реалізації молодіжної політики України та можливості підтримки молодіжних ініціатив з боку Міністерства. Було налагоджено двосторонній діалог: Дмитро Булатов висловив бажання надалі зустрічатися з представниками органів самоврядування вишів та вирішувати нагальні проблеми. Зі свого боку, учасники запропонували власні ідеї щодо подальшого продуктивного діалогу представників студентства з Міністерством.
На жаль, через поважні причини зустріч з Міністром освіти та науки України Сергієм Квітом була перенесена на кінець поточного місяця.
Під час другого дня роботи форуму представники органів студентського самоврядування ділилися своїм досвідом роботи в університетах. Для більшості університетів проблемними питаннями стали такі: делегування представників студентства на Вчені ради та Конференції трудового колективу, виділення кошторису студентського самоврядування, погодження зі студентськими радами питань зарахування, відрахування, переведення студентів, а також процедури поселення в гуртожиток та виселення з нього.
У ЗНУ приділяється значна увага студентському самоврядуванню та дотриманню всіх букв закону в діяльності його органів. Заступник голови Студради ЗНУ Ая Андрух зазначила: «Студентське самоврядування в нашому університеті не має значної частини тих проблем, які висловили в обговоренні наші колеги - представники інших вишів України, але нам є до чого прагнути».
Зустріч також прокоментувала голова Студентської ради ЗНУ Ольга Лебедєва, яка з поважних причин не змогла бути присутньою на заході: «Дуже важливим у питанні розвитку самоврядування є розуміння правової бази нашої діяльності та розвиток взаємозв’язків між різними вишами України. Ми традиційно займаємо одне з провідних місць у цій роботі, але просвітницька діяльність залишається одним із наших пріоритетів. Погоджуюсь, що багато вже зроблено, але ще більше чекає попереду».
Кристина Марченко,
голова інформаційного сектору студради ЗНУ