Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов зустрівся зі студентами з Автономної Республіки Крим

Ректор ЗНУ Микола Фролов зустрівся зі студентами з Автономної Республіки Крим

12.06.2014 10:45 Ректор зустріч кримські студенти

11 червня в Запорізькому національному університеті відбулася зустріч ректора Миколи Фролова зі студентами з Автономної Республіки Крим.

На заході також були присутні проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова, помічник ректора із загальних питань Дмитро Секиринський, в. о. помічника ректора зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Галина Микитів, начальник Відділу виховної роботи Світлана Кондратенко, декани факультетів та їх заступники.
На початку зустрічі ректор Микола Фролов нагадав присутнім, що це – вже друга подібна зустріч. Ще в березні під час розмови з кримськими студентами керівництво нашого вишу чітко висловило свою позицію: Запорізький національний університет зацікавлений у тому, аби вони продовжили навчатися в нашому виші. Як наголосив Микола Олександрович, політика адміністрації ЗНУ протягом останніх кількох місяців була спрямована на те, аби довести, що це твердження – чітка позиція, підкріплена конкретними діями.
Також Микола Фролов зазначив, що колектив ЗНУ із розумінням і повагою поставиться до вибору майбутнього кожного зі своїх студентів. Ті з них, хто вирішить стати громадянами Російської Федерації, і надалі зможуть безперешкодно, на рівні з українськими студентами, навчатися в нашому виші. Крім того, у цьому випадку, за відповідним рішенням Міністерства освіти і науки України, зміна громадянства не вплине на вартість навчання для тих студентів, які здобувають освіту за кошти юридичних чи фізичних осіб: вона залишиться на попередньому рівні. Ті ж студенти, які зараз навчаються за держзамовленням, і надалі отримуватимуть стипендію.
До того ж, із початком нового навчального року всі кримські студенти будуть стовідсотково забезпечені місцями в гуртожитках, а питання, пов’язані з навчанням і побутом кожного з них, вирішуватимуться на рівні деканів факультету та їх заступників.
Також Микола Олександрович відповів на низку актуальних питань, які зараз хвилюють студентів із Автономної Республіки Крим. Так, найбільше занепокоєння у випускників викликають питання, пов’язані з процедурою дострокового отримання дипломів; можливістю відпрацювання після завершення навчання в бюджетних організаціях Криму для тих, хто здобував освіту за державним замовленням; видачею останньої стипендії тощо.
Микола Фролов пообіцяв взяти вирішення всіх цих питань під особистий контроль і запевнив, що 12 червня співробітникам усіх деканатів уже буде відома інформація щодо термінів отримання дипломів.
Також ректор повідомив про те, що керівництво ЗНУ зараз обговорює з представниками Міністерства освіти і науки України можливість запровадження найближчим часом форми дистанційного навчання, розробленої спеціально для мешканців АР Крим на базі нашого вишу.
Наприкінці зустрічі Микола Фролов побажав усім студентам бадьорого настрою та зазначив: «Вирішення питань, пов’язаних із навчанням студентів із АР Крим у ЗНУ, на сьогодні – один із пріоритетних напрямків діяльності для його керівництва. Тож бажаю вам успіхів і переконаний, що разом ми зможемо подолати всі труднощі».

Таміла Тарасенко

Схожі новини