Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускники спеціальності «Театральне мистецтво» представили дипломну моновиставу

Випускники спеціальності «Театральне мистецтво» представили дипломну моновиставу

18.06.2014 10:52 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Акторська майстерність Випускні іспити акторська майстерність

17 червня на сцені БК ім. В. Дроб’язка (8 навчальний корпус ЗНУ) відбулась прем’єра дипломної моновистави за участю студентів 5 курсу спеціальності «Театральне мистецтво» факультету соціальної педагогіки та психології. Студенти Аліна Тертична та Андрій Скиба представили на розсуд членів екзаменаційної комісії музично-драматичну композицію за творами Роберта Рождественського «Поема про самотність» та Євгена Гришковця «Візьми мене за руку».

Відвідати державні іспити випускників спеціальності «Театральне мистецтво» у формі відкритого захисту дипломних робіт було запрошено всіх охочих. Склад екзаменаційної комісії залишився незмінним: голова – професор кафедри майстерності актора Харківського національного університету мистецтв, заслужений артист України Анатолій Лобанов, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, завідувач кафедри акторської майстерності ЗНУ Галина Локарєва, заслужені артисти України та художні керівники творчих курсів Олександр Король і Надія Стадніченко, а такожсекретар комісії, лаборант кафедри акторської майстерності Тетяна Шкута.
Вже не перший рік заслужений артист України, художній керівник курсу Олександр Король випускає студентів. Закономірним іспитом є дипломна вистава, яка демонструє фахову підготовку випускників, отримані ними знання і навички сценічної мови, пластики, музичності, уяви та фантазії.
За словами старшого викладача кафедри акторської майстерності ЗНУ Тетяни Петрик, головною метою цієї вистави було розкриття теми самотності, вічного пошуку кохання та філософських роздумів над плином часу, минулим, сьогоденням і майбутнім.
«У цій роботі ми хотіли донести до глядача, що, не зважаючи на великий тягар обов’язків, які несе на собі сучасна жінка, вона залишається загадкою для чоловічої статі та мріє зустріти справжнє кохання і сильного, мужнього чоловіка», - розповідає випускниця Аліна Тертична. Також вона пояснила вибір поетичних і прозових творів, які лягли в основу вистави. Він був обумовлений бажанням втілити в життя нереалізований задум свого куратора, викладача кафедри акторської майстерності ЗНУ Тетяни Петрик, продемонструвати на сцені глибинний зміст цих творів, їх унікальність та неперевершеність.
На думку студента Андрія Скиби, який виконав головну чоловічу роль у цій композиції, життєві лінії долі чоловіка та жінки дуже тісно переплітаються між собою, співпадають, і тоді люди знаходять свою другу половинку. Продемонструвавши майстерність сценічної мови, акторські та вокальні навички, він відкрив власний внутрішній стан душі, сум і радість від спогадів про дитинство, роки навчання та закоханості. Декорації на сцені - стрілки годинника як символ плинності життя - дуже наочно продемонстрували основний зміст цієї вистави.
Завершилась вистава оптимістично – зустріччю двох закоханих сердець та неочікуваною романтичною пропозицією руки і серця головного героя своїй коханій дівчині.
21 червня, наприкінці серії дипломних вистав, члени екзаменаційної комісії виставлять загальну оцінку за результатами теоретичної та практичної частини іспиту.

Олена Переверзєва

Схожі новини