Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускникам Школи педагогічної майстерності ЗНУ вручили сертифікати

Випускникам Школи педагогічної майстерності ЗНУ вручили сертифікати

25.06.2014 16:09 випуск Школи педмайстерності

25 червня у Запорізькому національному університеті відбулось урочисте завершення щорічного курсу навчання в Школі педагогічної майстерності. У цьому році навчання проходило за двома програмами: основна - «Психолого-педагогічні засади викладацької майстерності у вищій школі»; додаткова - «Інтенсивний курс вивчення іноземної мови для науково-педагогічних працівників ЗНУ», яка була введена вперше.

Після закінчення занять слухачі виконали випускну роботу - науково-методичну розробку з дисциплін свого навчального навантаження, яку захистили під час засідання науково-методичної ради факультету.
Так, за програмою «Психолого-педагогічні засади викладацької майстерності у вищій школі» пройшли підготовку 19 молодих викладачів, а за програмою «Інтенсивний курс вивчення іноземної мови для науково-педагогічних працівників» - 29 фахівців вищої школи.
На урочисте вручення сертифікатів випускникам Школи педагогічної майстерності завітав перший проректор ЗНУ, к.ю.н., доцент Олександр Бондар. Він привітав усіх слухачів школи та висловив переконання, що ті знання і практичний досвід, які викладачі отримали під час навчання, вони використають у своїй подальшій роботі. «Без постійного зростання та самовдосконалення у галузі педагогіки неможливо говорити про професійні здобутки та кар’єрні плани. Школа педагогічної майстерності повинна стати не самоціллю, а засобом отримання необхідного досвіду і застосування його у науково-педагогічній діяльності», - зазначив Олександр Григорович. Від імені ректора ЗНУ Миколи Фролова він вручив почесні грамоти за активний внесок у підготовку науково-педагогічних працівників і популяризацію іноземної мови найкращим викладачам мовних курсів - Марині Залужній, Оксані Тілковій та Дар’ї Лазаренко.
У свою чергу, декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна також привітала молодих викладачів, побажала їм успіхів і творчої реалізації, а також закликала усіх і надалі продовжувати вивчати іноземну мову, адже сучасні реалії вимагають змін до рівнів володіння нею.
До привітань приєдналась і керівник Відділу з навчальної роботи Людмила Нестеренко. Вона побажала присутнім натхнення та подальших успіхів у професійній діяльності, а також висловила впевненість, що майбутнє Запорізького національного університету саме за молодими фахівцями вищої школи.
Школа педагогічної майстерності, як зауважила її керівник Юліана Мацкевіч, розпочала свою діяльність з 2000 року і сьогодні вже має великий досвід підготовки науково-педагогічних кадрів. За час її існування навчання в ній пройшли більше 200 молодих педагогів вищої школи.
Також вона зазначила, що головною метою діяльності цієї школи є формування педагогічної компетентності молодих викладачів вищого навчального закладу, підготовка їх до інноваційної діяльності, потреб професійного розвитку, а також допомога в оволодінні прийомами організації навчальної діяльності студентів і власної педагогічної діяльності, розв’язанні психолого-педагогічних завдань у навчанні та вихованні студентів, реалізації програми підготовки фахівців відповідних напрямів у вищій школі.
Робота школи педагогічної майстерності здійснювалась без відриву від основної роботи викладачів університету і включала, окрім лекційних та практичних занять, тренінги, засідання круглих столів і методичні семінари. А теоретичні і практичні заняття проводились викладачами кафедр педагогіки та психології, практичної психології, проблем керування та соціальної педагогіки.

Олена Переверзєва