Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентки ЗНУ взяли участь у роботі літньої школи «Соціальна мобілізація місцевих громад»

Студентки ЗНУ взяли участь у роботі літньої школи «Соціальна мобілізація місцевих громад»

15.07.2014 11:19 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

Студентки Запорізького національного університету - Альона Лепська (4 курс юридичного факультету) та Єлизавета Глухова (3 курс факультету соціології та управління) - взяли участь у роботі III міжнародної літньої школи «Соціальна мобілізація місцевих громад», яка проходила з 3 по 7 липня на гірськолижному курорті Славському (Карпати).

III міжнародна літня школа була організована Національною мережею партнерських університетів за підтримки спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Мета цього проекту – допомогти пілотним сільським громадам самоорганізуватися, спільно визначити пріоритети розвитку свого населеного пункту та покращити умови проживання у власному населеному пункті, реалізувавши власну ініціативу.
Представниці нашого університету отримали можливість завітати до школи завдяки перемозі у конкурсі студентських робіт з тематичного напряму «Сталий розвиток за участі місцевих громад».
Більше 20 студентів із 13 вищих навчальних закладів України під час візиту до літньої школи мали змогу отримати безцінний досвід із виконання різноманітних ініціатив і проектів на рівні громад.
Під час візиту до Славського студенти прослухали лекцію міжнародного партнера Проекту Джейсінга Саха про особливості та значення соціальної мобілізації у житті кожної людини.
Досить цікавими були й лекції програмних менеджерів проекту: Оксани Реміги - «Міжнародний досвід місцевого розвитку із залученням громад» та Ігоря Назара - «Основні кроки впровадження проекту МРГ», «Енергоефективність та застосування інноваційних технологій у розвитку місцевих громад».
Завдяки участі у роботі школи студенти здобули навички у складанні SWOT-аналізу, розробки й представлення бізнес-планів зі створення кооперативів.
Крім того, учасники літньої школи відвідали с. Нижнє Синєвидне, члени громади якого завдяки співпраці з Проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та своїй активній діяльності змогли вирішити низку проблем без використання коштів районного й обласного бюджетів. Проект у цій місцевості був запроваджений у 2011 році і вже дозволив суттєво покращити рівень життя його населення.

Альона Лепська

Схожі новини