Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-біологи ЗНУ повернулися з практики на о.Бірючому

Студенти-біологи ЗНУ повернулися з практики на о.Бірючому

06.08.2014 10:15 Все Факультети Біологічний

Влітку студенти біологічного факультету ЗНУ проходять практику на базі Азово-Сиваського національного природничого парку при Управлінні справ Президента України, що знаходиться на острові Бірючому. Молодь під керівництвом професора, завідувача кафедри мисливствознавства та іхтіології ЗНУ, наукового консультанта парку, доктора біологічних наук Валерія Домніча здобуває професійні навички на о.Бірючому вже 25 років.

Найбільше вражали юних дослідників польові виходи. А ось основними пластами практики стали дослідження фітомаси острова, копитних тварин (шляхетного оленя, європейської лані та муфлона), а ще – хижаків. А це лисиця, єнотоподібна собака та шакал. Крім того, вивчали популяції риб – бичкових, кефалевих, зокрема, піленгасу та інших.

Як розповіла студентка біологічного факультету Марія Ползик, майбутні мисливствознавці вчилися обліковувати тварин, визначати їх статево-віковий склад. Також детально вивчали вплив копитних на рослинність. Іхтіологи займалися характеристикою особливостей вилову риб, їх харчування і обов’язково – хвороб. Екологи збирали і вивчали гербарії, активно знайомилися з місцевою флорою та фауною, описували стан системи, що включає живі організми і фактори, які тісно вливають на них у межах однієї території. Студенти помітили, що копитні позитивно впливають на ріст зеленого розмаїття. Цікаво, що степового оленя свого часу завезли на острів через його здатність вживати солонувату воду.

І хоча враження від практики у студентів залишилися дуже яскраві, деякі висновки їхніх досліджень засвідчили негативні тенденції. У порівнянні з попередніми роками паразитологічна інвазійність піленгасу зросла, що свідчить про екологічні проблеми, які потребують негайного вирішення.

За офіційним договором, після проходження практики студенти (а їх було 35) традиційно надали звіт на майже півсотні сторінок. Він увійде до офіційного Літопису природничого національного парку острова.

Фото – з архіву кафедри мисливствознавства та іхтіології біологічного факультету ЗНУ та професора, д.б.н. Валерія Івановича Домніча.