Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Науковій бібліотеці ЗНУ працюють виставки до Дня Незалежності України

У Науковій бібліотеці ЗНУ працюють виставки до Дня Незалежності України

28.08.2014 13:32 Все Факультети Наукова бібліотека ЗНУ День Незалежності України

Співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ підготували кілька циклів виставок до 23-ої річниці незалежності України та у рамках підготовки до проведення Першого уроку у новому навчальному році (відповідно до листів та рекомендацій Міністерства освіти і науки України «Про проведення Першого уроку у 2014/2015 н.р.») з теми «Україна – єдина країна», а також Уроків мужності. Виставки почали діяти від початку серпня і триватимуть до кінця вересня.

Ознайомитися з виставковими експозиціями, присвяченими темі «День незалежності України», можна на стендах залу каталогів Наукової бібліотеки ЗНУ (к. 135, ІІ навчальний корпус). Тут представлені кілька розділів за темами «День, що змінив історію, – 24 серпня 1991 р. Україна отримала незалежність», «Моя Україна – вільна держава» та інші. На виставці зібрані праці науковців України, США, Канади, державні та законодавчі документи, починаючи від Декларації про державний суверенітет України (1990) та Акту про незалежність України (1991), а також книжкові видання, присвячені історії та стратегії розвитку України, демонстрації патріотизму українського народу тощо. Серед примірників, представлених на стендах, визначними є багатотомні видання: «Михайло Грушевський. Твори у 50 томах», двотомник «Петро Федун – "Полтава". Концепція Самостійної України», десятитомник «Україна. Антологія пам’яток державотворення» тощо.

У відділі наукової інформації (к. 134, ІІ навчальний корпус) розміщується виставка, присвячена темі «Європейське покликання України». Тут зібрана література у розділах «Європейська інтеграція України»: «Правовий вимір», «Політичний вимір», «Економічний вимір», «Науковий та освітній вимір». Фонди Центру європейської інформації, що діє на базі Наукової бібліотеки ЗНУ, щоквартально поповнюються новою літературою завдяки співпраці керівництва бібліотеки та представництва ЄС в Україні.

Дню Незалежності України також присвячене зібрання праць викладачів Запорізького національного університету, яке нараховує 77 видань. Серед них представлені такі відомі імена: Федір Турченко «Історія України» - підручник для 9 класу, а також статті автора, Володимир Таран «Деякі особливості реалізації євроінтеграційної стратегії України» та інші статті, Сергій Білівненко «Етнологія України» (навчальний посібник для студентів-істориків), Тарас Бутченко «Формування суб’єкта соціального розвитку в сучасній Україні» (стаття), Едуард Гугнін «Перспективи розвитку політичного та електорального просторів України» (стаття), Інна Ротарева «Мобілізація соцієтального капіталу розвитку людства в Україні» (стаття) та інші.

Окрім виставкової діяльності співробітники Наукової бібліотеки також ведуть інформаційно-пошукову роботу, присвячену темам розвитку державності в Україні, патріотичного виховання молоді, проводять моніторинг преси, складають добірки статей, присвячених захисникам нашої вітчизни, зокрема боротьбі учасників АТО, постійно оновлюють та поповнюють бібліотечні фонди тощо.

З літературою, представленою на виставках та у фондах бібліотеки, мають змогу ознайомитися не лише співробітники та студенти ЗНУ. Працівники Наукової бібліотеки університету постійно проводять семінари для вчителів шкіл Запоріжжя та області, передають новітні посібники та методичну літературу для шкільних бібліотек і кабінетів, сценарії та методичні рекомендації для проведення Перших уроків та Уроків мужності. Натомість отримують вдячність від керівництва та викладачів шкіл, а також від учнів, які користуються університетською бібліотекою.

Ознайомитися з джерелами, представленими на виставках, усі охочі можуть у читальних залах Наукової бібліотеки ЗНУ.

Олена Хлистун