Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентки факультету іноземної філології ЗНУ повернулися з Єврокемпу-2014

Студентки факультету іноземної філології ЗНУ повернулися з Єврокемпу-2014

29.08.2014 15:29

Міжнародний молодіжний проект «Єврокемп-2014», що проходив у Німеччині, зібрав молодь з більш ніж 35 країн Європи. Важливим здобутком цього літа стало те, що серед трьох учасників заходу від України були дві студентки факультету іноземної філології ЗНУ - Марія Василега (голова міжнародного сектору Студради) та Ольга Влезько.

На цьому інтернаціональному майданчику пошуку спільної думки, шляхів вирішення нагальних проблем цьогоріч порушували тему «Відповідальність Європи за виклики сторіччя». Серед важливих гостей проекту були Європейський міністр Райнер Робру та Міністр федеральної землі Заксен-Анхальт Райнер Хасельофа. Кожен з них висловлював слова підтримки та акцентував увагу на тому, що українська молодь не має бути відсторонена від загального молодіжного європейського процесу.
Студентка ЗНУ Марія Василега отримала унікальну можливість стати тімером (організатором) «Єврокемпу». До кола її обов'язків входила робота з пресою та всіма політичними діячами, які кожного року пильно слідкують за роботою табору та підтримують проект.
Три тижні дискусій, творчих медіапроектів, культурний обмін були присвячені, зокрема, питанням політичної симуляції виборів до Європарламенту (учасники могли відчути себе у ролі політиків, а жителі м. Альтмарк виступали у ролі електорату). Приємні враження залишив кіновечір, під час якого були представлені 8 креативних стрічок від учасників на теми національної ідентичності, науки та техніки, війни та миру, соціальної нерівності, вичерпності природних ресурсів тощо. А в інтернаціональному кафе учасники мали змогу представити свою країну з точки зору культурних та побутових особливостей.

Марія Канцелярист