Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародний день знань відсвяткували у ЗНУ

Міжнародний день знань відсвяткували у ЗНУ

01.09.2014 14:29 Міжнародний День знань першокурсники

Сьогодні у Запорізькому національному університеті святкували День знань і посвяту першокурсників у студенти. Цього року до великої університетської родини приєдналися майже 3 тисячі студентів, близько 300 з них приїхали до нас з Луганської, Донецької областей та Криму. Привітати першокурсників прийшли представники адміністрації ЗНУ та нашого міста, керівники факультетів, викладачі і студенти.

Зранку на площі перед 2 навчальним корпусом ЗНУ проходила концертно-розважальна програма для студентства у форматі «Ярмарка талантів вишу». Тут були представлені виступи учасників студії «Кантилена» Центру культури ЗНУ, університетської збірної КВК, окремих зірок – студентів та випускників нашого вишу – Миколи Білика та гурту «Все поруч», В’ячеслава Камінщекова, Катерини Лебідь та багатьох інших. Аби створити дружню атмосферу та допомогти новачкам-першокурсникам ближче познайомитися один з одним, а також швидше доєднатися до студентської спільноти університету, поряд з ними працювали аніматори, переодягнені середньовічні лицарі, концертні номери супроводжували міми, а артисти на ходулях роздавали жовті та блакитні кульки присутнім. Біля спортивного комплексу можна було побачити виступи ролерів, брейкдансерів, футбольних трюкачів тощо. Під час свята охочі могли також взяти участь у веселих конкурсах, організованих Центром культури ЗНУ, і отримати пам’ятні призи. Для першокурсників проводили вікторину, де новачки змогли продемонструвати рівень свого знайомства із вишем, у якому відтепер навчатимуться. Переможців конкурсу запросили на сцену, аби представити усім присутнім і вручити подарунки. Концертну частину завершила загальна дискотека на площі біля корпусу і дружні вигуки «ЗНУ – Запорізький найкращий університет!»
Після розваг розпочалася урочиста офіційна частина свята - Дня знань. Привітати студентів з початком нового навчального року прийшли: ректор ЗНУ Микола Фролов, гість університету – заступник міського голови Олександр Кузьмін, перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Віктор Грищак, проректор з питань науково-педагогічної роботи Володимир Волков, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з АГЧ Сергій Кушнір, помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова, помічник ректора Іван Наливайко, а також головний бухгалтер вишу Василь Тимошик, декани факультетів та інші керівники структурних підрозділів ЗНУ.
Ректор ЗНУ Микола Фролов звернувся до студентів, колег і гостей університету: «Сьогоднішнє свято ми проводимо на підтримку нашої Батьківщини. Воно свідчить про те, що ми – сильні, впевнені у собі і що ми прямуємо до демократичних цінностей та свобод!» Микола Олександрович також висловив подяку на адресу тих співробітників і студентів, які працювали над підготовкою нашого ВНЗ до нового навчального року, - працівників адміністративно-господарчої частини на чолі із проректором Сергієм Кушніром, керівників факультетів та підрозділів ЗНУ. Окремо привітали учасників студентського будівельного загону – Євгена Дунду, Артема Подріза, Григорія Ігнатушу, Володимира Теслю, Владислава Дьоміна, Ігора Бугайчука, Максима Малиша, Андрія Петренко та Арсена Меркулова. Усі вони брали участь у ремонтних роботах з модернізації та облаштування двох спортивних залів спортивного комплексу ЗНУ. За роботу на благо рідного університету хлопці отримали грошові винагороди.
Вітаючи студентів зі святом, випускник нашого вишу, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Олександр Кузьмін зауважив: «Для кожного з вас цей перший у новому навчальному році дзвоник символізує початок дорослого життя. Він залишиться назавжди у вашій пам’яті, як і перший ваш вчитель. Легкого вам навчання, міцних знань і мирного неба над головою!».
Під час заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять Небесної сотні. Свято продовжили концертні номери хореографічної студії «D.A.L.S.» та вокалістів Центру культури.
Кульмінацією урочистого зібрання стала традиційна посвята першокурсників у студенти, під час якої новачки разом із ведучими вимовили слова клятви студентів ЗНУ, а на завершення хор студії «Кантилена» виконав студентський гімн «Гаудеамус». Потім студенти випустили у повітря жовті та блакитні кульки.
Після урочистої частини студенти вирушили знайомитися з викладачами та одногрупниками. У рамках Міжнародного Дня знань відбулися Перші уроки з теми «Україна - єдина країна».
Під час урочистостей, присвячених Міжнародному дню знань, проводилися фото- і відеозйомка студентів перших курсів. Ці матеріали будуть використані студентами для створення кліпів про свій перший курс, а кращі з них візьмуть участь у гала-концерті конкурсу «Дозвольте відрекомендуватися!».

Олена Хлистун

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ:

Схожі новини