Кожного року силами ремонтно-будівельної бригади АГЧ, співробітників університету та підрядних організацій проводяться широкомасштабні заходи з ремонту та модернізації території студентського містечка. Цього літа окрема увага будівельників була приділена реконструкції фасаду та внутрішніх приміщень 5 корпусу, роботи з реконструкції тривають також на території 2-го та 6-го навчальних корпусів.
Завітавши на початку навчального року до 5 навчального корпусу, співробітники і студенти нашого університету були приємно вражені зовнішнім виглядом парадного входу будівлі. Влітку тут стояла огорожа і відбувався великий обсяг ремонтних робіт, у результаті яких були відлиті нові сходинки, ганок вкритий новими гранітними плитами і встановлені сучасні ковані перила. Замість асфальтового покриття майданчик перед корпусом тепер вкритий бруківкою.
У приміщенні корпусу також відбулися суттєві зміни: у фойє третього поверху покладений новий дубовий паркет, а паркетна підлога у фойє другого поверху та у коридорі першого поверху, де розміщується економічний факультет, вкрита лаком. Окрім того, прибиральниці цього корпусу під керівництвом коменданта Оксани Коваленко зробили косметичний ремонт, зокрема, пофарбували стіни.
Повномасштабні ремонтні роботи зараз проходять у кімнаті 301 (б), що належить історичному факультету: шпаклювання стін, заміна електропроводки, радіаторів та вікон. За словами заступника декана з виховної роботи Романа Молдавського, тут відбудеться повне переобладнання кімнати і буде облаштований музей радянського побуту. Шпалери, які вкриватимуть стіни, і меблі мають створити специфічну атмосферу того періоду, а на стелажах та вітринах розміщуватимуться експонати, які демонструють стиль життя та предмети побуту часів Радянського Союзу. До речі, експонати для музею – магнітофони, електроприлади, посуд, іграшки, фарфорові фігурки тощо – студенти історичного факультету почали збирати понад рік тому.
Окрім того, від початку поточного року і у літній період з метою підвищення енергоефективності у низці аудиторій були замінені старі чавунні радіатори та встановлені вікна з енергозберігаючими склопакетами: у 119, 202 (а,б), 203, 204, 207, 216, 218 (а, б), 301 (б), 304, 307 та 313. За підрахунками проректора з АГЧ Сергія Кушніра, це дозволить суттєво економити тепло та кошти університету. А в кабінетах завідувачів кафедрами «Фінансів та кредиту» і «Міжнародної економіки та економічної теорії» – 122 (а,б) – пройшли повномасштабні ремонти, у результаті яких факультет тепер має зручні та сучасні робочі приміщення.
Великий обсяг ремонтних робіт, спрямованих на енергозбереження, ще досі триває на третьому поверсі 2-го навчального корпусу (факультет іноземної філології): відбувається заміна радіаторів, встановлення енергозберігаючих вікон та дверей. Замінені на нові також вікна фасаду 6-го навчального корпусу, а біля будівлі проходять роботи із вкладання бруківки замість старого асфальтового покриття.
Олена Хлистун