Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у Міжнародному конгресі молодих науковців у Болгарії

Представники ЗНУ взяли участь у Міжнародному конгресі молодих науковців у Болгарії

11.09.2014 11:06 Все Факультети Економічний Економічний факультет наука міжнародна діяльність

3-5 вересня представники економічного факультету під головуванням декана факультету, професора Алли Череп взяли участь у Міжнародному конгресі молодих вчених (Сонячний берег, Болгарія). Організаторами наукового заходу, що зібрав молодих учених з Болгарії, Польщі, Чехії, Сербії й України стали співробітники Університету економіки у м. Катовіце (Польща).

Представники ЗНУ взяли участь у секції з питань бізнесу та маркетингу. Під час цього засідання представники економічного факультету Запорізького національного університету висвітлили деякі аспекти, пов’язані з розкриттям теми підприємництва. Так, Олександр Коробов, магістр спеціальності «Фінанси і кредит» презентував тему «Стратегічний аналіз фінансової стійкості підприємства». Робота була написана на прикладі машинобудівного підприємства ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», для якого тема фінансової стійкості у кризових умовах набуває особливої актуальності. Доповідь Олександра викликала зацікавлення експертів та стала причиною для пожвавленого обговорення присутніми на заході, тому що тому що в умовах нестабільної ситуації в Україні, що характеризується нестабільністю політичних, економічних, правових та соціальних чинників, система управління процесами фінансового стратегічного моделювання бездіяльності підприємств машинобудування потребує особливої уваги.
Під фінансовою стійкістю розуміють такий стан фінансових ресурсів підприємства, їх структуру та рівень маневровості, за якого забезпечується фінансова незалежність та розвиток на основі зростання прибутку, капіталу за умови допустимого рівня ризику. Питання бенчмаркінгу на підприємствах машинобудування у м. Кривий ріг висвітлила у своєму виступі Катерина Брутян, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри обліку та менеджменту КФ ЗНУ.
Так, Катерина наголосила, що «бенчмаркінг - це альтернативний метод стратегічного планування, у якому завдання визначаються не від досягнутого, а на основі аналізу показників конкурентів. Технологія бенчмаркінга зводить в єдину систему розробку стратегії, галузевий аналіз і аналіз конкурентів. Виходячи з цього, актуальність дослідження можливостей використання вітчизняними економічними суб’єктами бенчмаркінгу на сьогодні важко перебільшити».
Магістр спеціальності «фінанси і кредит» Сергій Медвідь розглянув систему оподаткування України в дослідженні на тему «Модернізація системи оподаткування малого бізнесу з використанням досвіду зарубіжних країн». У своєму виступі Сергій висвітлив основні особливості вітчизняного оподаткування, досліджений досвід зарубіжних країн та надані пропозиції з вдосконалення існуючої системи.
Варто сказати, що це не перший міжнародний конгрес в якому беруть участь молоді науковці економічного факультету під керівництвом декана економічного факультету, доктора економічних наук, професора Череп Алли. Метою економічного факультету на чолі з Аллою Василівною є сприяння розвитку освіти і науки не лише на національному рівні, але й на міжнародному.
Довідка: на конгресі свої доповіді презентували професори, відомі викладачі з університетів ЄС Гюнтер Хофбауер, професор Вищої Школи Прикладних наук (м. Інгольштадт, Німеччина); Сініца Зарич, професор, доктор філософії, Белградський університет (Сербія); Лешек Дзвяго, професор Університету імені Миколи Коперніка в м. Торунь (Польща); Мілош Крал, професор Університету імені Томас Бата (м. Злін, Чехія). Секційне засідання з питань банківської справи та фінансових ринків очолила професор Університету економіки в м. Катовіце Веслава Прибільска-Капусцинська.
Другий день роботи конгресу розпочав професор університету Миколи Коперніка в м. Торунь Сініца Зарич. Секція з питань бізнесу та маркетингу включала виступи таких науковців, як Мілена Валево, доктор економічних наук Університету прикладних наук (Німеччина) та Ян Пика (професор) з Університету економіки в м. Катовіце (Польща).

Голова НТСА економічного факультету
Олександр Коробов

Схожі новини