11 вересня в Економіко-правничому коледжі відбулася зустріч студентів із дворазовим олімпійським чемпіоном з легкої атлетики, чемпіоном Європи Віктором Бризгіним, його доньками – спортсменками Єлизаветою та Анастасією Бризгіними та заслуженими тренерами України Михайлом та Костянтином Рураками. Ця зустріч проходила в рамках тижня популяризації фізичної культури та спорту.
Спілкуючись зі студентами, Віктор Бризгін розповів про початок власної спортивної кар’єри в легкій атлетиці та про шлях у великий спорт своїх доньок, який почався із танців. Вже згодом, вони стали займатися спортом за зразком батьків. Сьогодні головною метою Єлизавети Бризгіної є перемога на Олімпійських іграх. «На даний момент я не планую займатись тренерською діяльністю, адже це дуже важка і копітка робота, я хочу присвятити своє життя спорту і реалізуватися в ньому», - зазначила спортсменка.
Михайло Рурак згадав про початок спортивної кар’єри свого сина: «Спортивні задатки в нього прокинулись дуже рано, ще коли він почав повзати. Можна стверджувати, що він почав свою спортивну діяльність з низького старту. Але на власному досвіді я переконався, що тренувати власну дитину дуже важко. Всі його спортивні перемоги запам’ятались тим, що він повністю віддавав себе тренуванням, незалежно від фізичного стану і спортивної форми».
Костянтин Рурак розповів про всі тонкощі та особливості тренерської роботи, якою він займається вже протягом 10 років. На його думку, спортивний характер загартовується тоді, коли є здорова конкуренція серед спортсменів. «Кожна дитина народжується з певними спортивними якостями і талантами, а тому головною метою тренера є здатність їх побачити і правильно розвинути. Маючи досвід спілкування з іноземними спортивними тренерами, я можу стверджувати, що універсальної тренерської методики не існує. До кожної дитини або дорослої людини треба знайти індивідуальний підхід. Тому кожен тренер повинен одночасно виконувати багато функцій: і психолога, і наставника, і лікаря», - зазначив тренер.
На його думку, заняття спортом дуже сильно розвивають в людині дисциплінованість і дають можливість під час зборів, тренувань і різного роду змагань знайти багато друзів. Але, в той же час, спорт може оздоровити дитячий організм, а може і зламати дитячу долю, тому форсувати спортивну підготовку не варто. Він також пояснив майбутнім спортсменам особливості психологічної і технічної підготовки до спортивних змагань. «Спортсмен, який не готовий психологічно, не може повністю реалізуватись і продемонструвати високий результат. Але не всі можуть стати чемпіонами і призерами олімпійських ігор. У будь-якому разі, в спорті легких медалей не буває і за будь-якою олімпійською перемогою стоїть ціла команда тренерів», - додав Костянтин Михайлович.
На завершення зустрічі гості традиційно сфотографувались на пам’ять із студентами.
Нагадаємо, що в рамках тижня популяризації фізичної культури та спорту 12 вересня в Економіко-правничому коледжі відбудеться конкурс газет «Другі юнацькі Олімпійські Ігри».
Довідка:
Віктор Бризгін - Олімпійський чемпіон XXIV літніх Олімпійських ігор 1988 року у Сеулі з легкої атлетики в естафеті 4×100, чемпіон Європи 1986 року. Він тренувався в спортивному товаристві «Динамо» у Ворошиловграді, вперше на міжнародних змаганнях виступив на Чемпіонаті світу з легкої атлетики 1983 року в Гельсінкі. Там він дійшов до чвертьфіналу в бігу на 100 метрів і здобув бронзову медаль у естафеті в складі збірної Радянського Союзу. На чемпіонаті світу 1987 року Віктор Бризгін фінішував п'ятим на стометрівці і, разом із командою, другим в естафеті. У 1988 році йому присвоїли звання заслуженого майстра спорту СРСР. Останнім виступом Бризгіна на міжнародній арені став чемпіонат світу 1991 року, на якому він разом із командою фінішував сьомим в естафеті. Всі члени родини Бризгіних – успішні спортсмени. Його дружина, Ольга Бризгіна - знаменита спортсменка, триразова олімпійська чемпіонка. Дочка Єлизавета Бризгіна - успішна українська легкоатлетка, бронзова призерка Олімпіади в Лондоні (2012), чемпіонка та срібна призерка першості Європи з легкої атлетики. Молодша донька - Анастасія Бризгіна – студентка 1 курсу ЕПК спеціальності «Фізичне виховання» теж активно займається легкою атлетикою.
Не менш талановитими спортсменами є родина Рурак. Батько, Михайло Рурак – Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури і спорту, працює старшим тренером СДЮШОР з легкої атлетики СК «Металург» з 1998 року. Більшу частину своєї трудової діяльності Михайло Іванович віддав підготовці висококласних легкоатлетів до складу збірної команди України. Він користується заслуженим авторитетом та повагою спортсменів, тренерів та працівників галузі фізичної культури і спорту в області і Україні. Його син, Костянтин Рурак – Заслужений майстер спорту України, Заслужений тренер України, тренер-викладач СДЮШОР з легкої атлетики СК «Металург», срібний призер спартакіади СРСР серед школярів 1991 року з бігу на 100 м, бронзовий призер Кубка Європи серед молоді в Лілехамері 1993 року, багаторазовий чемпіон України і Кубка Європи, Чемпіон Європи 2002 року,фіналіст Кубка Світу, фіналіст чемпіонатів Світу в Парижі, Будапешті, рекордсмен України з бігу на 60 м та естафетному бігу 4x100 м, фіналіст Олімпійських ігор в Атланті та Сіднеї.
Олена Переверзєва