Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ змагалися кращі молоді програмісти Півдня України

У ЗНУ змагалися кращі молоді програмісти Півдня України

15.09.2014 14:35 Все Факультети Математичний математичний факультет олімпіада

12-14 вересня на базі кафедри інформаційних технологій математичного факультету Запорізького національного університету провели ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування в Південному регіоні. За звання кращих у цій галузі знань змагалися 22 команди із провідних вишів Миколаєва, Одеси, Запоріжжя, Бердянська й Мелітополя.

І тур цього престижного наукового змагання між майбутніми математиками та програмістами проходив також на базі нашого університету. ЗНУ визнали кращим вищим навчальним закладом Південного регіону України, який може слугувати базою для проведення олімпіади.
Завідувач і доцент кафедри інформаційних технологій Сергій Борю, доцент, координатор олімпіади Наталія Кеберле, завідувач лабораторії інформаційних систем та комп’ютерних технологій математичного факультету Наталія Плюта, провідний фахівець відділу з навчальної роботи Наталія Кириченко та старший викладач кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем ЗНТУ Наталія Миронова доклали чимало зусиль, аби створити молодим науковцям гідні умови для роботи й відпочинку.
Гарну організацію заходу відзначали всі учасники змагання, зокрема ті, хто вже не перший рік бере участь у цій олімпіаді. Ті ж зі студентів, хто раніше не бував у Запоріжжі, зазначили, що на них велике враження справила екскурсія на острів Хортицю та прогулянка містом.
Особливістю цієї олімпіади є те, що журі оцінює не індивідуальну роботу окремих її учасників, а результати діяльності групи із трьох осіб, які працюють разом. П’ять найкращих команд Півдня України відібрали для участі в національному фіналі, який, водночас, є півфіналом міжнародної престижної олімпіади з програмування АСМ ІСРС. Сама участь у цій олімпіаді є гарною рекомендацією для багатьох солідних роботодавців, бо є переконливим свідченням вміння молодих алгоритмістів оперативно й злагоджено вирішувати складні завдання у команді.
За результатами напружених дводенних змагань на півфінал міжнародної олімпіади ACM SEERC (The 2014 Southeastern Europe Regional Contest) до Вінницького національного технічного університету поїдуть наступні команди: ONU 1 2/3 (Одеський національний університет ім. Мечникова) – І місце, ZNTU_SetUp (Запорізький національний технічний університет) – ІІ місце, ONU_Antananarivu (Одеський національний університет ім. Мечникова) – ІІІ місце, ONPU_Compote (Одеський національний політехнічний університет) – IV та ZNTU_Kappatalize (Запорізький національний технічний університет) – V місце.
Путівки до фінального – ІІІ – етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, який проходитиме у Харківському національному економічному університеті, отримали команди: ONU_0xBBB (Одеський національний університет ім. Мечникова), ZSEA ChuckNorris та ZSEA Alliance (Запорізька державна інженерна академія), MDPU_AKUMA (Мелітопольський державний педагогічний університет), ONPU_LightSCribe та ONPU_TASCHI (Одеський національний політехнічний університет), ZNTU_ByteShift (Запорізький національний технічний університет) і ZNU_Alt+F4 (Запорізький національний університет).
Учасники ІІ етапу олімпіади з програмування поділилися своїми враженнями від участі у цьому змаганні. Так, студентка 3 курсу напряму підготовки «Комп’ютерні системи та мережі» Анжеліка Ковальчук (команда ZNTU_Kappatalize) розповіла, що це – її перша спроба під час навчання в університеті взяти участь в олімпіаді такого рівня. «Мені дуже сподобалася дружня атмосфера, в якій проходило змагання, - зазначила вона. – Завдяки зусиллям організаторів, усі учасники відчували себе не конкурентами, а друзями. Щодо завдань, то, звісно, довелося докласти чимало зусиль, аби їх виконати».
А от студентка 6 курсу спеціальності «Прикладна математика» Одеського національного університету ім. Мечникова (команда ONU_Antananarivu) Тетяна Романова зазначила, що разом з іншими членами своєї групи – сестрами Анною й Софією Кац – уже чотири роки поспіль бере участь у цій олімпіаді. «У вас ми побували вперше і можемо сказати, що Запоріжжя - дуже приємне місто, - запевнила Тетяна. – Організатори зробили все можливе, аби всі учасники почувалися комфортно і могли зосередитися на завданнях. Ми раді, що виступили непогано, але сподіваємося, що зможемо показати себе в наступному турі ще краще».
Представники нашого університету – команда ZNU_Alt+F4 у складі студента 5 курсу спеціальності «Математика» Сергія Батовського та третьокурсників напряму підготовки «Інформатика» Євгена Харченка й Родіона Попова – зазначили, що під час проведення олімпіади відчували свою відповідальність перед іншими її учасниками. Це стосувалося як демонстрації своїх знань, так і підтримки дружньої і творчої атмосфери, допомоги іншим командам. Хлопці вважають, що захід пройшов вдало, залишивши у всіх учасників гарні спогади.

Таміла Тарасенко

Схожі новини