Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету ЗНУ обговорили актуальні проблеми виборчого права

Студенти юридичного факультету ЗНУ обговорили актуальні проблеми виборчого права

30.09.2014 09:27 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет конференція

29 вересня на юридичному факультеті Запорізького національного факультету відбулась конференція «Актуальні проблеми виборчого права і процесу в Україні та зарубіжних країнах», організаторами якої виступили завідувач кафедри конституційного та трудового права Ганна Журавльова та викладачі кафедри: к.ю.н. Наталія Верлос, д.ю.н., доцент Ілля Сквірський та інші представники факультету.

У заході взяли участь декан юридичного факультету, д.ю.н., професор, завідувач кафедри адміністративного та господарського права Тетяна Коломоєць, викладач кафедри конституційного та трудового права Наталія Верлос, студенти 2 курсу та студенти-магістри спеціальності «Правознавство».
Розпочала конференцію декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, яка відзначила високий рівень знань студентів з виборчого права і закцентувала увагу на основних проблемах, які існують у виборчому законодавстві.
У своїх виступах студенти зосередили увагу на виборчому кодексі, як засобі вдосконалення виборчого права, порівняльному аналізі мажоритарної та пропорційної виборчих систем, правовим підставам обмеження виборчого права в зарубіжних країнах та інших питаннях.
Доповідь студента Олексія Кальонова «Актуальність підвищення морально-етичних вимог у сучасному виборчому процесі в Україні» викликала доволі жваве обговорення і багато запитань і пропозицій. Це, на думку Наталії Верлос, засвідчує високу наукову активність молодих студентів. Студент Олексій Кальонов під час своєї доповіді запропонував введення до виборчого законодавства морального цензу щодо кандидатур майбутніх депутатів Верховної Ради України, створення моральної ради, як незалежного органу для видачі дозволу на реєстрацію депутатів, а також використання психологічних технологій для визначення особистих якостей і рис майбутніх народних обранців. Це, на його думку, зможе значно підвищити якість роботи ВРУ, адже від результативності дій парламенту залежить система виборчого процесу.
В свою чергу, викладач кафедри конституційного та трудового права Наталія Верлос запропонувала додати до виборчого законодавства ценз громадянства, який би передбачав можливість стати народним депутатом лише особою, яка народилася на території України.
Магістрантка Поліна Зозуля у доповіді «Актуальні питання виборчих систем палат парламентів світу» розглянула переваги та особливості двопалатного парламенту в унітарних та федеральних країнах і, зокрема, роботу двопалатного парламенту Великобританії як зразку світового парламентаризму. Нею було запропоновано запозичити і впровадити в Україні саме пропорційну виборчу систему з відкритими списками за прикладом Швейцарії. Крім того, студентами було запропоновано альтернативні методи проведення виборів, використання електронного голосування.
Також в програмі конференції було передбачено розгляд проблемних питань виборчого законодавства - принципу обов’язкового вотуму у виборчому процесі зарубіжних країн, доцільності його застосування у виборчому процесі, правові засади застосування нетрадиційних виборчих систем у сучасному світі, еволюція принципів виборчих прав у контексті становлення сучасних демократій, проблеми надання виборчого права жінкам в світовій практиці, обмеження виборчого права у зарубіжних країнах, реалізація конституційного права громадян на виборах та зловживання правом у виборчому процесі.
Підбиваючи підсумки конференції, Наталія Верлос подякувала всім учасникам заходу, наголосила на необхідності оптимізації виборчої системи України шляхом використання інтернет-технологій та запропонувала подальше обговорення проблем виборчого законодавства на міжфакультетському рівні.

Олена Переверзєва

Схожі новини