Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочала роботу Всеукраїнська наукова конференція «Література й історія»

У ЗНУ розпочала роботу Всеукраїнська наукова конференція «Література й історія»

09.10.2014 15:04 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет конференція наука

9 жовтня на базі філологічного факультету розпочала роботу дводенна Всеукраїнська наукова конференція «Література й історія». Організатором цього традиційного для нашого вишу зібрання провідних вітчизняних учених та молодих науковців стали представники Запорізького національного університету, Глухівського національного педагогічного університету ім. Олександра Довженка, Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, Криворізького педагогічного інституту Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет» і Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка.

На початку пленарного засідання гостей ЗНУ привітав перший проректор, доцент Олександр Бондар. Олександр Григорович подякував усім науковцям, які, попри складні для України часи, завітали до нашого університету, аби разом обговорити сучасні проблеми таких наук як література й історія. У своєму виступі він підкреслив, що хоч і не є філологом, але як читач добре розуміє, що багато відомих літературних творів водночас всебічно відображають реалії історичної епохи, у яку були створені, та залишаються іноді актуальними й у наш час. Олександр Бондар побажав усім учасникам конференції плідної праці та вагомих наукових здобутків.
Декан філологічного факультету Тамара Хом’як привітала присутніх на заході, зазначивши, що на цьогорічну конференцію завітало чимало тих, хто приїздив і на минуле наукове зібрання «Література й історія», яке традиційно проходить у ЗНУ кожні два роки. Також Тамара Володимирівна зазначила, що шкодує з приводу того, що, через важкі часи та певні особисті причини багато з науковців, хто хотів взяти участь у конференції, не зміг завітати до Запоріжжя. Однак, за її словами, участь у заході взяли вчені з Києва, Луганська, Ніжина, Мелітополя, Бердянська та Слов’янська. Декан висловила впевненість, що разом науковці зможуть вирішити найважливіші для них питання. Під час пленарного засідання перед присутніми виступили професор Київського університету ім. Бориса Грінченка Микола Васьків («Поет і епоха: Маґтимґули Пираґи (Махтумкулі Фрагі)»), професори Запорізького національного університету Ірина Павленко («Національна специфіка фольклорної пам’яті (на матеріалі пісень про Кавказьку війну)»), Віталій Шевченко («Жанрова специфіка історичних поем Дмитра Павличка»), викладач Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Людмила Бондар («Образ музею як артефакту історії у п’єсі Ярослава Верещака “Неісторична місцевість”») та інші. Усі виступи викликали велике зацікавлення у присутніх і стали приводом для жвавих обговорень.
Після завершення засідання робота учасників конференції продовжилася за секційними напрямами: «Концепція історії в національних літературах: порівняльний аналіз», «Жанрово-стильова специфіка історичного твору: літературознавчий аспект», «Жанрово-стильова специфіка історичного твору: мовознавчий аспект», «Інтерпретація козацтва в українській та світовій літературі», «Альтернативне моделювання історії в художній літературі», «Методика викладання історичних творів» і «Феномен історіософії Тараса Григоровича Шевченка».
Під час перерв між засіданнями гості університету могли ознайомитися із тематичною виставкою, підготовленою співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ. Зокрема, на експозиції, присвяченій історичній, художній та методичній літературі, були представлені наукові праці викладачів Запорізького національного університету. Також організатори заходу подбали про дозвілля учасників конференції: до програми включили екскурсію на острів Хортицю та відвідини вистави «Тарасові сни» в Запорізькому державному обласному театрі молоді.

Таміла Тарасенко

Схожі новини