Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП провели регіональний науково-практичний семінар для соціальних працівників

13.10.2014 09:16 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології семінар

9 жовтня на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбувся Регіональний науково-практичний семінар «Соціальна робота з людьми похилого віку: досвід, проблеми, перспективи». Організаторами заходу виступили факультет СПП Запорізького національного університету, кафедра соціальної педагогіки, Департамент соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Запорізька обласна громадська організація «Центр підтримки сім’ї та просвіти в громаді «Флоренс».

Сьогодні нагальною проблемою є формування в громадській свідомості позитивного образу старості, поваги до людей похилого віку, використання їхнього потенціалу в економіці країни. У зв’язку з цим виникає необхідність перегляду підходів, форм і методів соціальної роботи з людьми похилого віку.
Метою проведення заходу стало узагальнення досвіду та обговорення актуальних проблем соціальної роботи з людьми похилого віку, надання методичних рекомендацій соціальним працівникам структур соціального обслуговування громадян похилого віку щодо підвищення якості життя даної вікової групи населення.
Роботу семінару відкрила завідувач кафедри соціальної педагогіки, кандидат педагогічних наук, професор Наталія Заверико. Вона окреслила напрямки роботи науково-практичного семінару та представила гостей і доповідачів. На семінар завітали соціальні працівники закладів соціального обслуговування людей похилого віку м. Запоріжжя та Запорізької області, науковці із Києва, Харкова, Чернігова.
Директор Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації Ігор Мещан у своєму виступі розповів про значний досвід роботи щодо організації надання соціальних послуг, допомоги й підтримки людей похилого віку та окреслив основні напрями реформування системи соціальних послуг для людей похилого віку в області.
Заступник директора Запорізької міської служби соціальної допомоги Ганна Григор’єва у своїй доповіді звернула увагу на особливості соціального обслуговування та надання соціальних послуг як умови успішної соціалізації та соціальної адаптації людей похилого віку, їхньої інтеграції в сучасне суспільство.
Не менш цікавими для обговорення були виступи кандидата педагогічних наук, доцента, директора Запорізької обласної громадської організації «Центр підтримки сім’ї та просвіти в громаді «Флоренс» Людмили Романенкової на тему «Зарубіжні підходи в роботі з людьми похилого віку» та Ольги Новікової, викладача кафедри соціальної педагогіки Харківської державної академії культури - «Специфіка соціалізації людей похилого віку в умовах інформаційного суспільства».
Під час дискусійного обговорення актуальних питань організації соціальної допомоги людям похилого віку були висвітлені психологічні аспекти соціальної роботи з людьми похилого віку (доповідач – к. психол. н., доцент Євгенія Калюжна, ЗНУ), вплив соціальних стереотипів старіння на якість життя людей похилого віку (доповідач – к. пед. н., доцент Юліана Мацкевіч, ЗНУ), робота громадських організацій по догляду за людьми похилого віку (Борис Леткеман, директор менонітського сімейного дому), досвід надання соціальних послуг жінкам похилого віку в психоневрологічному інтернаті (Галина Ігнатенко, соціальний працівник КУ «Веселівський психоневрологічний інтернат» ЗОР) та інші.