Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ став співорганізатором І міжнародної інтернет-конференції, присвяченої розвитку економіки та менеджменту

ЗНУ став співорганізатором І міжнародної інтернет-конференції, присвяченої розвитку економіки та менеджменту

14.10.2014 14:58 Кафедра менеджменту організацій та логістики наука конференція міжнародна діяльність

9-12 жовтня на базі Запорізького національного університету й Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка провели І міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Сучасні інноваційно-інвестиційні механізми розвитку національної економіки».

Захід відбувся завдяки співпраці Міністерства освіти і науки України, Запорізької міської ради, Запорізької торгово-промислової палати, КП «Водоканал», а також – цілої низки вищих навчальних закладів Білорусі, Бельгії, Латвії, Німеччини, Польщі, Угорщини та України. У тому числі – Запорізького національного університету, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Інституту фасіліті менеджменту (Німеччина), Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II (Угорщина), Познанського економічного університету (Польща), Білоруського державного аграрного технічного університету (Республіка Білорусь), University of Mons (Бельгія) й International Security Management Association (Латвія).
9 жовтня науковці з різних країн розпочали свою роботу на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Під час урочистого відкриття заходу пролунали відеопривітання від науковців із Білорусі та Польщі. Наступного дня, після завершення пленарного і робочих засідань на базі ПНТУ, учасники конференції завітали до Запорізького національного університету. Тут їх зустріли представники ректорату та співробітники кафедри менеджменту організацій та логістики, зокрема заступник завідувача кафедри менеджменту організацій та логістики, доктор економічних наук Людмила Бухаріна. На учасників заходу також чекала культурна програма. Зокрема, для них влаштували екскурсію студмістечком ЗНУ й островом Хортиця. У гостей залишилися найкращі враження від перебування в нашому ВНЗ.
11 жовтня у ЗНУ відбулося заключне засідання конференції, у якому взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ, д.т.н., професор Володимир Волков, проректор з наукової роботи, д.і.н., професор Геннадій Васильчук, модератор заходу, д.е.н., доцент кафедри менеджменту організацій та логістики Лідія Горошкова, інші науковці ЗНУ та гості нашого вишу. Вони щиро подякували учасникам заходу за високий рівень їхніх доповідей та активну участь у роботі конференції. Так, проректор з науково-педагогічної роботи, професор Володимир Волков запевнив, що для ЗНУ є великим досягненням брати участь в організації наукового зібрання такого рівня. Крім того, він висловив щирі сподівання на подальшу взаємовигідну співпрацю між вишами-співорганізаторами заходу.
Під час пленарного та заключного засідань зі своїми доповідями виступили д.е.н., професор, декан факультету менеджменту та бізнесу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Ольга Комеліна, д.е.н., доцент, завідувач кафедри обліку і аудиту цього вишу Юрій Погорєлов, к.е.н., доцент кафедри економіки бізнесу та банківської справи Ужгородського національного університету Ніна Пойда-Носик і к.е.н, завідувач кафедри економіки Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II Бачо Роберт. Вони висвітлили теоретичні й практичні аспекти сучасного стану вітчизняних економічних процесів, а також окреслили інноваційно-інвестиційні механізми, які мають сприяти виходу нашої економіки на європейський рівень.
Начальник відділу енергоменеджменту департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради Віктор Бондаренко, перший заступник генерального директора КП «Водоканал» Запорізької міської ради Павло Узунов, заступник головного інженера КП «Водоканал» Артур Боярчуков, інженери II категорії цього підприємства Андрій Алхімов та Антон Данилевський розповіли про сучасний стан запорізької інфраструктури водопостачання, про особливості енергоменеджменту, який впроваджується в їх діяльність завдяки Муніципальному енергетичному плану, розробленому Запорізькою міською радою. Також вони окреслили коло проблем, що потребують нагального вирішення у галузі ЖКХ, та розповіли про перспективи подальшого розвитку та модернізації своєї установи. Їх виступи викликали неабияку зацікавленість серед присутніх. По завершенню офіційної частини конференції науковці відзначили високий рівень усіх доповідей міжнародного зібрання. Також вони визнали за необхідне зробити цей захід регулярним і кожні три роки проводити його на базі ПНТУ й ЗНУ.
За результатами роботи конференції під час ухвалення резолюції всі її учасники одностайно проголосували за втілення у життя низки важливих інновацій. Так, вони вирішили найближчим часом укласти угоду про співпрацю між учасниками заходу. Ще одним важливим результатом проведення наукового зібрання стало рішення створити на базі кафедри менеджменту організацій та логістики ЗНУ Міжнародного консалтингового центру, у роботі якого візьмуть участь провідні науковці вишів-учасників конференції з різних країн. Метою цього центру має стати впровадження комерціалізаційної наукової діяльність на ринку товарів та послуг, енергозаощадження, енергоменеджменту, управління територіями.
Крім того, спільними зусиллями представників Запорізької Торгово-промислової палати й ЗНУ на базі цього вишу має бути розроблений план заходів щодо підвищення якості підготовки та перепідготовки підприємців. Зокрема, представники цих закладів обговорять шляхи відкриття доступу до міжнародних ресурсів для вітчизняних бізнесменів і сприяння виходу їхньої діяльності на європейський рівень.
Також було вирішено провести на базі ЗНУ Обласний конкурс проектів молодих підприємців і, загалом, активніше залучати студентів й аспірантів до підготовки інноваційних та інвестиційних проектів.

Таміла Тарасенко

Схожі новини