Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ пройшов ярмарок до Дня українського козацтва

У ЗНУ пройшов ярмарок до Дня українського козацтва

14.10.2014 16:26 День українського козацтва Центр культури Студентська рада свято

14 жовтня в Запорізькому національному університеті Центр культури організував Козацький ярмарок, який провели з нагоди святкування Дня українського козацтва, свята Покрови Пречистої Богородиці, а також до Дня утворення Української Повстанської Армії та Дня визволення міста Запоріжжя.

В рамках ярмарку на площі біля другого навчального корпусу пройшли майстер-класи, показові виступи вихованців Всеукраїнської Федерації «СПАС», святкова музична перерва, а також благодійний аукціон-виставка виробів запорізьких майстрів. Саме організатори подбали про його національний колорит, який був втілений не тільки в українських народних костюмах ведучих й учасників святкової програми, але і в різноманітних виробах прикладного мистецтва від народних майстрів: у саморобних свічках, солодощах і сувенірах, які могли придбати всі учасники заходу. Дуже яскраво та цікаво пройшли козацькі гуляння. Всі гості мали змогу зігрітися гарячим чаєм із самовару-рекордсмену та скуштувати смачні пироги від співробітники комбінату громадського харчування ЗНУ. Глядачі фотографувалися на фоні патріотичної рамки, біля козаків-мімів та на справжньому козацькому коні, перевдягалися у національні українські костюми. Вразив присутніх і майстер-клас із рукопашного бою від вихованців Всеукраїнської Федерації «СПАС» та ансамблю бойового танцю «Варги» БК «Титан». Також у рамках заходу пройшли й веселі змагання. Скажімо, переможцем смачного конкурсу швидкого поїдання гамбургерів став студент Владислав Сердюков.
За словами директора Центру культури Юлії Янько, козацькі масові гуляння вдалося зробити яскравими і незабутніми. Колектив Центру культури доклав дуже багато зусиль, щоб зробити масове козацьке гуляння повністю безкоштовним для студентів та всіх працівників ЗНУ. Приємно здивував подарунок від Запорізького самовару та майстер-класи, смачні пироги з чаєм. Велику допомогу в організації свята надав комбінат громадського харчування ЗНУ під керівництвом Антоніни Шегери, головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик та проректор з АГЧ ЗНУ Сергій Кушнір.
Впродовж всього свята своїми виступами радували присутніх представники хореографічної студії «D.A.L.S» та вокальної студії «Кантилена» (Наталія Онішкевич, Єлизавета Верба, Віталій Письменний, Юлія Карпенко, Дмитро Сєрков, Маргарита Піун та інші), які виконали відомі українські народні пісні «А я в саду гуляла», «Ти ж мене підманула», «Милий мій», «Розпрягайте, хлопці, коней» тощо. Також під час свята відзначили переможців фотоконкурсу «Запоріжжя – це Україна» від радіо «Юніверс» та Студентської ради факультету журналістики ЗНУ у номінаціях «Вибір редакції інтернет-радіо «Юніверс» (Анна Чекун), «Вибір Студентської ради факультету журналістики» (В’ячеслав Чиженок), «Вибір професіоналів-фотожурналістів» (Вікторія Зінченко) та «Найбільше голосів» (Владислав Бойко). Автори найкращих світлин у всіх категоріях отримали призи з логотипом «Юніверс» та цінні подарунки. А найкращі фотознімки розмістять у навчальному корпусі № 2 біля Студради факультету журналістики ЗНУ.
Крім того, студенти взяли участь в акції з плетіння маскувальної сітки та в написанні листів українським воїнам. До речі, свято організували з благодійною метою. Усі кошти, зібрані організаторами аукціону пішли на потреби військовослужбовців, які знаходяться в зоні АТО, а також дітям-біженцям.

Схожі новини