Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів факультету журналістики провела майстер-клас відома журналістка Олена Гранішевська

Для студентів факультету журналістики провела майстер-клас відома журналістка Олена Гранішевська

22.10.2014 12:27 Все Факультети Журналістики зустріч майстер-клас

22 жовтня на факультеті журналістики студенти мали нагоду відвідати майстер-клас від почесного журналіста України, ведучої рубрики «Суботні зустрічі» запорізького щотижневика «Субота-плюс», головного адміністратора Запорізької філармонії Олени Гранішевської.

Гостю представила студентам доцент кафедри соціальних комунікацій, реклами та зв’язків з громадськістю Інна Абрамова, яка й була ініціатором заходу, де б студенти мали змогу дізнатися про ази журналістської майстерності від журналіста-практика. Адже Олена Гранішевська майже 30 років працює на ниві друкованих засобів масової інформації. Починався її професійний шлях ще коли в Запоріжжі існувало лише три газети.
Під час майстер-класу гостя розповіла студентам про поняття візуальної грамотності. Основним же секретом створення авторського стилю назвала прагнення якомога більше читати художню літературу: і класичну, і сучасну. Зі свого студентського навчання у Київському державному інституті імені Тараса Шевченка пригадала роботу книжкового клубу «Думка», який організовувала молодь за власним бажанням раз на два тижні, щоб обговорити певну прочитану книгу та переконати інших прочитати її. Із останніх творів, що сподобалися журналістці, називалися роботи російського автора Юрія Полякова. Що ж до журналістів Запоріжжя, стиль яких вона б зразу впізнала не читаючи підпису під матеріалом, то це були б Олександр Верьовкін, Богдан Василенко, Володимир Москаленко та інші.
Олена Гранішевська відзначила, що журналістиці навчитися неможливо. І вищий навчальний заклад у цьому напрямку дає можливість систематизувати знання, навчитися знайти потрібну інформацію. Вже потім цей алгоритм допомагає на практиці відшліфувати свої навички, розвивати власний творчий почерк. Також дуже важливим прагненням має бути вивчення іноземних мов. Сама Олена гарно володіє російською та українською, могла б поспілкуватися німецькою, а ось англійську тільки прагне опанувати. Вважає, цей напрям дуже перспективним. Одним із цікавих прикладів журналістка назвала історію українського перекладача із Запоріжжя Олександра Красюка, який переклав всі книги Стівена Кінга українською. Більше того, видавці всесвітньо відомого письменника, перш ніж віддавати книги автора російському перекладачеві, зверталися саме до Олександра за українським варіантом, а вже потім він надсилався в Росію – наскільки вдало вдавалося перекладачу передати атмосферу оригінального авторства.
Вже 15 років Олена Гранішевська є ведучою рубрики «Суботні зустрічі» (www.z-city.com.ua), в якій щотижня з’являються інтерв’ю із зірками культури. Важко назвати знаменитостей, кому журналістка ще не ставила питань. Тому коли майстер-клас перейшов у діалог, студенти, звичайно, чимало цікавилися про досвід майстра із спілкування з зірками. Скажімо, чи важко було працювати з лідером гурту «Сплін» Олександром Васильєвим, адже він наче «річ в собі»? На що авторка відзначила, що до кожного можна знайти свій підхід. Єдиним не дуже позитивним досвідом у журналістки була робота з братами Самойловими із «Агати Крісті».
Також молодь цікавилася, як Олена Гранішевська оцінює перспективи професійного розвитку молодих журналістів, в чому вони найчастіше помиляються, чи важлива для журналіста його зовнішність, чи є майбутнє у газетної журналістики, як можна залишатися чесним, працюючи у ЗМІ, якою має бути воєнна журналістика? Наприкінці майстер-класу студенти подякували гості за змістовну зустріч, а також вручили квіти, пам’ятні дарунки, зокрема «Ювілейну книгу «Запорізький національний університет».

Марія Канцелярист

Схожі новини