Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі юридичного факультету ЗНУ відбувся семінар-практикум для вчителів шкіл

На базі юридичного факультету ЗНУ відбувся семінар-практикум для вчителів шкіл

24.10.2014 11:39 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Майстер-клас Семінар

23 жовтня на базі юридичного факультету Запорізького національного університету відбувся щорічний семінар-практикум для вчителів загальноосвітніх шкіл та навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації «Інноваційні технології у викладанні правничих дисциплін та підготовці учнів до участі у конкурсних правничих заходах». Організаторами цього заходу виступили юридичний факультет ЗНУ, Запорізький обласний інститут післядипломної освіти та Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за підтримки Запорізької міської ради.

Участь у семінарі-практикумі взяли близько 70 вчителів загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, а також навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації м. Запоріжжя та Запорізької області, що викладають дисципліну «Основи правознавства».
Серед почесних гостей заходу була методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Управління освіти і науки Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Ірина Олійник.
Учасників та гостей заходу привітали і побажали плідної роботи проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ, професор Олександр Гура, декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць та методист Запорізького обласного інституту післядипломної освіти Галина Ушакова. Вони наголосили на важливості проведення подібних заходів для підвищення рівня кваліфікації вчителів, що, у свою чергу, впливає на рівень підготовки учнів шкіл до олімпіад, конкурсів з напряму «Правознавство» та до вступу у ВНЗ.
Головною метою семінару-практикуму стало ознайомлення вчителів із новітньою методикою викладання дисципліни «Основи правознавства», зі змістом новітніх нормативно-правових актів, юридичною публіцистикою, навчальними та науковими джерелами. Інноваційні форми викладання цієї дисципліни та перевірки знань учнів мають бути якомога швидше впроваджені у шкільну практику. З цією метою для вчителів шкіл фахівці ВНЗ підготували низку майстер-класів.
Так, викладачі юридичного факультету ЗНУ поділилися з учасниками власними напрацюваннями. Декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць розповіла про новітні орієнтири викладання у загальноосвітніх, спеціалізованих школах та ВНЗ І-ІІ рівня акредитації адміністративного права в межах навчальної програми «Основи правознавства», доцент кафедри конституційного та трудового права Сергій Омельянчик представив доповідь на тему «Новели трудового законодавства України», викладач цієї ж кафедри Наталя Верлос провела майстер-клас із теми «Актуальні проблеми та перспективи реформування конституційного законодавства в сучасних умовах». Не менш цікавими були майстер-класи інших викладачів юридичного факультету. Так, доцент кафедри кримінального права та правосуддя Оксана Узунова виступила з доповіддю на тему: «Актуальні проблеми реформування кримінального законодавства в сучасних умовах». Доцент кафедри цивільного права Георгій Самойленко ознайомив присутніх із новелами житлового законодавства, а доцент цієї ж кафедри Максим Ткалич – із питаннями вітчизняного земельного права в період економічних та політичних трансформацій. Досить цікавими були доповіді й доцента кафедри історії та теорії держави і права Олександра Ганзенко та Олексія Макаренкова, доцента кафедри цивільного права Ольги Щипанової та старшого викладача цієї ж кафедри Ганни Борщевської.
Під час проведення семінару-практикуму учасники також ознайомилися із новими фаховими та періодичними виданнями, які були представлені на книжковій виставці «На допомогу фаховій підготовці юристів», яку підготували співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ. На виставці була представлена література з методики викладання правознавства, технологій навчання у сучасній школі, підготовки до олімпіад та конкурсів із правничих дисциплін та розробки для активних форм навчання тощо. Після завершення семінару-практикуму всі його учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Юридичний факультет

Схожі новини