Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорюють проблеми управління економічним потенціалом регіонів

У ЗНУ обговорюють проблеми управління економічним потенціалом регіонів

30.10.2014 16:20 Все Факультети Менеджменту Всеукраїнська науково-практична конференція факультет менеджменту

Сьогодні у Запорізькому національному університеті на базі факультету менеджменту розпочала свою роботу дводенна Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми управління економічним потенціалом регіонів». Її організаторами виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада, Запорізький національний університет, Донецький державний університет управління та Запорізька торгово-промислова палата.

Участь у конференції взяли 217 науковців із різних ВНЗ України (Академія праці, соціальних відносин та туризму, Державний університет телекомунікацій, Донецький державний університет управління, Харківський інститут економіки ринкових відносин та менеджменту тощо). Свої доповіді на засіданнях секцій представили як викладачі, студенти, так і виробничники – представники галузі управління.
Відкрили конференцію і привітали її учасників завідувач кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, доцент Дамір Бікулов і доцент цієї кафедри Євгенія Маказан. З доповідями у рамках пленарного засідання виступили завідувач кафедри фінансів Запорізької державної інженерної академії, професор Наталія Метеленко, начальник відділу маркетингу ПАТ «Запорізький механічний завод», кандидат економічних наук Сергій Корінний і кандидат економічних наук, доцент кафедри бізнес-адміністрування і ЗЕД ЗНУ Анна Чкан.
Професор Наталія Метеленко у своїй презентації розглянула «Складові фінансового потенціалу промислового підприємства». Випускник ЗНУ, нині начальник відділу маркетингу Запорізького механічного заводу Сергій Корінний представив присутнім аналіз «Управління енерговитратами промислового підприємства». Тему енергозбереження Сергій Олександрович почав розробляти ще під час навчання у ЗНУ: вона лягла в основу його курсової і дипломної робіт, він також брав участь у проекті «Енергоефективні університети», був переможцем програми «Завтра. UA» тощо. Аналізуючи статті витрат на енергозабезпечення свого підприємства, науковець наголосив на ефективності і перспективності застосування логістичного підходу і технологій фасіліті менеджменту задля зниження витрат на енергоносії. Так, за підрахунками фахівця, лише на лампах розжарювання в одному цеху економія може сягати ста тисяч гривень на рік!
Велику увагу слухачів також привернула доповідь Анни Чкан з теми «Структурні диспропорції економічного розвитку як фактор розширення потенціалу регіонів України». Науковець представила порівняльний аналіз внесків до держбюджету з боку різних регіонів України і фінансування, яке отримує кожна область. Також вона наголосила на важливості такої координації економічного розвитку регіонів з боку держави, при якій можна буде уникнути диспропорції між соціально і економічно розвиненими та відсталими областями.
Після завершення пленарної частини, учасники розійшлися по аудиторіях, де взяли участь у п’яти засіданнях секцій. Українські науковці розглянули такі проблеми: «Потенціал регіону і управління його розвитком», «Вплив зовнішньоекономічних зв’язків на розвиток регіону», «Логістичний потенціал регіонів», «Роль адміністрування бізнесу у формуванні ресурсного та економічного потенціалів регіону» і «Ділові комунікації як інструмент управління економічним потенціалом регіону». Треба також відзначити, що робота окремих секцій проходила у формі дебатів, а виступи учасників були підготовлені як українською, так і англійською мовами. До конференції видали також і збірник наукових праць.

Олена Хлистун