Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На фізичному факультеті ЗНУ провели засідання круглого столу для вчителів шкіл

На фізичному факультеті ЗНУ провели засідання круглого столу для вчителів шкіл

31.10.2014 09:51 Все Факультети Фізичний Фізичний факультет круглий стіл профорієнтація

На базі фізичного факультету ЗНУ відбулося засідання круглого столу для вчителів фізики запорізьких шкіл з теми: «Розвиток уміння розв’язувати фізичні задачі в контексті підготовки до МАН».

Засідання відкрила методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Валентина Кравцова. Також гостей привітали декан фізичного факультету, доцент Андрій Андрєєв і завідувач кафедри фізики та методики її викладання, професор Олександр Іваницький. Вони подякували присутнім вчителям за співпрацю, яка вже не один рік триває між викладачами запорізьких шкіл та науковцями ЗНУ, за якісну підготовку випускників і допомогу в проведенні профорієнтаційної діяльності.
Заступник декана фізичного факультету з профорієнтаційної роботи Ірина Даценко розповіла учасникам заходу про структуру Малої академії наук, вимоги до написання учнівських науково-дослідних робіт, систему їх оцінювання тощо. Також вона запропонувала вчителям матеріали для підготовки учнів до контрольної роботи з базової дисципліни «Фізика».
Декан Андрій Андрєєв у своєму виступі окрему увагу приділив особливостям написання наукових робіт, які будуть захищати учасники відділення МАН «Технічні науки». Він розповів про структуру роботи, зосередившись на обов’язкових елементах і критеріях оцінювання публічного захисту.
Виступ професора кафедри фізики та методики її викладання Юрія Мінаєва, присвячений темі про те, як зі звичайних задач з фізики народжуються цілі дослідження, неабияк зацікавив присутніх учителів. Також він поділився власним досвідом організації роботи творчих колективів, до яких входять учні та студенти.
На завершення заходу перед присутніми виступив вчитель фізики Запорізького ліцею №34 Олексій Федчун. Він розповів про свою роботу з підготовки учнів до конкурсу-захисту учнівських науково-дослідних робіт МАН.
Після невеличкої перерви всі охочі мали можливість поспілкуватися у невимушеній атмосфері за кавою та задати додаткові питання доповідачам.

Ірина Даценко,
заступник декана фізичного факультету