Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті розпочалася декада європейської історії

На історичному факультеті розпочалася декада європейської історії

31.10.2014 13:38 Все Факультети Історичний Історичний факультет Федеративної Республіки Німеччина виставка

30 жовтня на історичному факультеті ЗНУ розпочалася декада, присвячена ключовим моментам історичного розвитку Європи протягом ХХ століття. У рамках проходить виставка «Диктатура і демократія в епоху крайнощів», підготовлена Мюнхенським інститутом сучасної історії, радіопередачею «Deutschlandradio Kultur» і Федеральним фондом дослідження диктатури Соціалістичної Єдиної партії Німеччини. Матеріали були люб’язно надані посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Експозиція охоплює історію європейських країн від моменту так званої «первинної катастрофи» – Першої світової війни 1914-1918 років – до «викликів» кінця ХХ століття. Кожен плакат демонструє певну сторінку нелегкого шляху, який довелося подолати Старому світові протягом новітньої історичної доби. Крок за кроком розкривається формування найбільшого «виклику» людству у ХХ столітті – тоталітарних режимів. Комуністи в СРСР, фашисти в Італії, націонал-соціалісти в Німеччині знищили паростки демократії у власних країнах та прагнули «на штиках» принести свій лад іншим народам. Так само досліджуються дилеми, що постали у цей період перед демократичними країнами. Усі картини разом створюють дійсно трагічну палітру європейської історії ХХ століття. Це є наочним уроком для сьогодення, коли світ знову постав перед вибором: демократія або диктатура.
Укомплектованість фотографіями та навіть QR-кодами з аудіоверсією перетворює кожен експонат на невелику книгу з історії. Виставка викликала неабиякий інтерес у студентів і викладачів історичного факультету. Запрошуємо всіх охочих її відвідати і ознайомитися з темою (навчальний корпус № 5, 3 поверх).