Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті привітали ювілярів – Віталія Шевченка та Ігоря Ліпкевича

31.10.2014 15:10 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет ювіляр

31 жовтня під час урочистого засідання вченої ради філологічного факультету представники ректорату ЗНУ та колеги вшанували почесних ювілярів – професора кафедри української літератури Віталія Шевченка (із приводу його сорокової річниці роботи і творчої педагогічної діяльності) та доцента кафедри української мови Ігоря Ліпкевича (з 55-ою річницею від дня народження).

Від імені ректорату нашого вишу вітання із творчим ювілеєм й подяку за плідну працю на благо рідного університету висловив Віталію Федоровичу проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Вітаючи ювіляра, проректор відзначив, що професор Шевченко зробив неабиякий внесок у розвиток вітчизняної науки та освіти. У свою чергу, від імені колективу філологів його привітала декан Тамара Хом’як, нагадавши присутнім про те, що віхи життя і творчої діяльності Віталія Федоровича збігаються з етапами становлення і зростання філологічного факультету. Вона зачитала поетичне вітання з найкращими побажаннями сімейного благополуччя і творчої наснаги.
Варто відзначити, що майже все своє життя професор Віталій Шевченко присвятив науково-педагогічній діяльності і журналістській творчості. Закінчивши в 1959 році Київський державний університет ім. Т. Шевченка, він працював у запорізьких газетах, потім очолював багатотиражне видання нашого вишу – «Педагог» (зараз – «Запорізький університет»). Проте більшість свого життя віддав науковій і викладацькій діяльності: він є членом спеціалізованої вченої ради ЗНУ, за період своєї роботи в університеті виховав не одне покоління філологів і журналістів, підготував 20 кандидатів наук, більшість з яких сьогодні працюють в рідному університеті, зокрема п’ятеро - на кафедрі української літератури.
Щирі слова вітання від імені представників філологічного факультету звучали і на адресу доцента Ігоря Ліпкевича. Присутні на зібранні відзначили педагогічні заслуги Ігоря Григоровича, який відкрив для студентів нашого університету європейські обрії та надав їм можливість стажуватися у Польщі.
Почесних ювілярів також привітали колеги: завідувач кафедри української мови, професор Петро Білоусенко, доцент кафедри української літератури Валентина Кравченко та інші. Віталію Шевченку й Ігорю Ліпкевичу вручили вітальні адреси, квіти і подарунки. У свою чергу, винуватці свята подякували усім присутнім за щирі віншування.

Олена Хлистун