Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стали відомі імена переможців конкурсу «Студент року-2014»

У ЗНУ стали відомі імена переможців конкурсу «Студент року-2014»

05.11.2014 14:28 Університет конкурс перемога

5 листопада в Запорізькому національному університеті провели засідання комісії з визначення переможців університетського етапу конкурсу «Студент року-2014». До її складу увійшли представники адміністрації нашого вишу, його структурних підрозділів і студентського самоврядування.

Відповідно до Положення «Про проведення у Запорізькому національному університеті конкурсу “Студент року”» цього разу в нашому виші визначали кращих у номінаціях: «Студент – суспільний діяч року», «Студент - артист року», «Студент – вчений року», «Студент – лідер студентського самоврядування», «Студент – волонтер року», «Студент – спортсмен року», «Студент – журналіст року», «Студент – патріот року» і «Студентська сім’я року».
Заяви від претендентів на перемогу в цих номінаціях прискіпливо оцінювала конкурсна комісія у складі помічника ректора з виховної роботи Наталії Воронової (голова комісії), в.о. помічника ректора зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Галини Микитів, начальника відділу виховної роботи Світлани Кондратенко, фахівця відділу Науково-дослідної частини Олени Борисенко, заступника голови первинної профспілкової організації ЗНУ Тетяни Яцун, в.о. директора Центру культури Андрія Бондаренка, голови студентської ради нашого вишу Ольги Лебедєвої й голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Марини Пасенко.
Цього року у конкурсі взяли участь 50 студентів Запорізького національного університету. У номінації «Студент – суспільний діяч року» члени комісії одностайно визнали кращою представницю філологічного факультету, заступницю голови студентської профспілки Юлію Дудник. Андрій Бондаренко відзначив високий мистецький рівень усіх 9 претендентів на перемогу в номінації «Студент – артист року». Однак, кращою, на думку всіх членів комісії, стала студентка біологічного факультету, постійна учасниця численних культурно-розважальних заходів університетського рівня Катерина Дьоміна. У номінації «Студент – вчений року» переміг студент магістратури економічного факультету, лідер за кількістю перемог в олімпіадах, учасник багатьох міжнародних конференції Олександр Коробов. Його кандидатура отримала одностайне схвалення усіх членів комісії.
А от визначити переможця серед претендентів на титул кращого лідера студентського самоврядування року виявилося не так легко. Голова студентської ради Ольга Лебедєва зазначила, що до фіналу в цій номінації вийшли Анна Югріна (біологічний факультет) й Анатолій Шашков (юридичний факультет). За її словами, обидва студенти-активісти мають чітку громадську позицію, багато сил віддають розвитку студентського самоврядування і добре відомі не лише в нашому університеті, але й на міському рівні. Але за результатами обговорення кращим визнали Анатолія Шашкова. При цьому Анну Югріну вирішили відзначити на університетському рівні.
Також на учасників комісії чекав нелегкий вибір між двома номінантами на звання «Студент-спортсмен року». Справа в тому, що й студент юридичного факультету Роман Агаєв (армреслінг), і представниця факультету фізичного виховання Ганна Дербеньова (ушу) мають спортивні досягнення європейського рівня. Однак, на обласному етапі конкурсу наш виш у цій номінації представлятиме Ганна Дербеньова.
А от кращим «Студентом – журналістом року» одностайно визнали студентку факультету журналістики Марину Галич, яка має більше 50 публікацій у ЗМІ, бере участь в роботі інтернет-радіо «Університет» і є учасницею міських фотоконкурсів.
На думку членів комісії, почесного звання «Студент – патріот року» були однаково достойні студентка факультету соціології та управління Юлія Юргіна та представник економічного факультету Руслан Гаврилюк. Однак, після коротких дебатів, учасники заходу зійшлися на тому, що діяльність Юлії варто обов’язково відзначити на рівні нашого вишу, а Руслан достойний того, аби його кандидатуру подати на обласний етап конкурсу «Студент року».
У номінації «Студент – волонтер року» перемогла Валерія Овчарова із факультету соціології та управління. А в номінації «Студентська сім’я року» другий рік поспіль відзначили Ірину (студентку факультету соціології та управління) й Володимира Яковенків (фізичний факультет).
Нагородження переможців університетського етапу «Студента року» відбудеться 17 листопада під час гала-концерту конкурсу «Дозвольте відрекомендуватися, 1 курс». Крім того, на завершення заходу його учасники висловили кілька важливих пропозицій. Зокрема, мова йшла про внесення низки змін до Положення про проведення конкурсу. Так, члени комісії вирішили запропонувати на обласному рівні зняти обмеження на участь у цьому конкурсі для студентів заочної форми навчання.
Але головним нововведенням, на думку всіх членів комісії, має стати кардинальна зміна формату конкурсу вже в цьому навчальному році. Під час гала-концерту конкурсу талантів усім присутнім на заході повідомлять про те, де можна знайти інформацію щодо нових умов конкурсу, а також – електронні адреси спеціально створених у соцмережах груп. Там усі охочі зможуть стати учасниками конкурсу: розміщувати свої анкети, відскановані грамоти й подяки, світлини із заходів, у яких вони брали участь. Відвідувачі ж цих груп зможуть віддавати свої голоси за кандидатів, які їм до вподоби.
На думку членів конкурсної комісії, це має зробити перебіг змагання ще більше прозорим, дозволить самим кандидатам і, взагалі, всім студентам завчасно відстежити рейтинги номінантів і приверне додаткову увагу до проведення конкурсу.

Таміла Тарасенко