Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ відбулася презентація видання «Вступ до навчального курсу "Адміністративне право України"»: навчальна лекція»

05.11.2014 16:24 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Презентація видання

5 листопада на юридичному факультеті Запорізького національного університету відбулася презентація навчального посібника «Вступ до навчального курсу «Адміністративне право України»: навчальна лекція». Авторами видання виступили доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, декан юридичного факультету, завідувач кафедри адміністративного та господарського права ЗНУ Тетяна Коломоєць та доктор юридичних наук, професор кафедри адміністративного та господарського права ЗНУ Валерій Колпаков.

Навчальний посібник був рекомендований Вченою радою нашого університету та виданий провідним українським видавництвом у сфері юридичної літератури ТОВ «Видавничий Дім «Ін Юре».
На презентацію унікального навчального посібника завітали перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, виконавчий директор ТОВ «Видавничий Дім «Ін Юре» Вікторія Святоцька, його автори – Тетяна Коломоєць та Валерій Колпаков, директор Наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова, викладачі та студенти юридичного факультету.
Привітав учасників заходу перший проректор ЗНУ Олександр Бондар. Він зазначив, що для студентів юридичного факультету поява нового видання, авторами якого стали професори ЗНУ – це знакова подія. Також Олександр Григорович акцентував увагу на вагомості внеску науковців ЗНУ Тетяни Олександрівни та Валерія Костянтиновича в розвиток вітчизняної юридичної науки, адже за цим підручником будуть навчатись не лише студенти нашого університету, але й інших юридичних навчальних закладів всієї України. Тож, дуже приємно, що перше видання із серії навчальних посібників було створене саме науковцями ЗНУ. На думку першого проректора, видання навчального посібника – це результат позитивної оцінки інтелектуальних здобутків науковців нашого університету, визнання фахової компетенції викладачів ЗНУ.
У свою чергу, Тетяна Коломоєць звернулась зі словами подяки до виконавчого директора ТОВ «Видавничий Дім «Ін Юре» Вікторії Святоцької, адже ідея створення подібного видання виникла саме у співробітників цього видавництва. Вона висловила сподівання на подальшу тісну співпрацю із видавництвом та вручила почесній гості пам’ятні подарунки.
Про видання «Вступ до навчального курсу «Адміністративне право України»: навчальна лекція» присутнім розповів її співавтор Валерій Колпаков. За його словами, підручник розкриває актуальність, мету та предмет навчальної дисципліни «Адміністративне право України». У виданні висвітлено основні питання курсу на основі досягнень адміністративно-правової науки, сучасного адміністративного законодавства нашої держави та практики його застосування. Крім того, автори зосередили увагу і на європейських стандартах адміністративного права, впровадження яких у практику діяльності публічної адміністрації є запорукою розвитку правової держави і громадянського суспільства, утвердження верховенства права і закону, забезпечення ефективної охорони і захисту прав людини і громадянина.
Також Валерій Костянтинович зазначив, що це перше видання подібного формату та змісту, яке стане чудовим доповненням наукової бібліотеки студентів юридичного факультету. У свою чергу, директор Наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова зазначила, що бібліотека нашого університету багато років поспіль співпрацює із видавництвом «Ін Юре», тож студенти завжди мають можливість ознайомитись та працювати із юридичними науковими посібниками, журналами, альманахами, енциклопедіями, монографіями цього видавництва. Тож, Валентина Олександрівна вручила подяку представниці видавництва за багаторічну співпрацю.
Виконавчий директор ТОВ «Видавничий Дім «Ін Юре» Вікторія Святоцька подякувала за теплі слова від керівництва та співробітників ЗНУ, а також зазначила, що їй дуже приємна довіра науковців ЗНУ до видавництва. За її словами, ідея створення серії навчальних лекцій з вступу до навчальних курсів усіх юридичних дисциплін виникла у президента видавництва «Ін Юре» Олександра Святоцького вже досить давно. Ця ідея почала реалізовуватись ще у рубриці «На допомогу молодим викладачам» юридичного журналу «Право України», а вже коли була зібрана значна кількість лекцій, було вирішено зробити ґрунтовні навчальні посібники з фундаментальними засадами правознавчих дисциплін, які б допомогли студентам зрозуміти їх специфіку, актуальність, законодавчу основу тощо.
Видання «Вступ до навчального курсу «Адміністративне право України»: навчальна лекція» відкриває серію видань з вступу до навчальних курсів юридичних дисциплін. Навчальний посібник має зручний формат, завдяки чому студенти можуть завжди носити його з собою. Цікаво, що обкладинку для цього підручника розробив художник Сергій Харук, котрий разом зі своїм братом були творцями дизайну сучасної національної валюти України – гривні.
Наприкінці заходу Олександр Бондар вручив почесній гості нашого університету і президенту видавництва «Ін Юре» Олександру Святоцькому подяки від керівництва ЗНУ за багаторічну співпрацю.
Варто зазначити, що кожен присутній на заході студент юридичного факультету отримав примірник нового видання «Вступ до навчального курсу «Адміністративне право України»: навчальна лекція».
Окрім того, під час свого візиту до ЗНУ Вікторія Святоцька взяла участь у робочій зустрічі із керівництвом нашого університету, під час якої були розглянуті можливі напрями подальшого співробітництва між ЗНУ та видавництвом «Ін Юре». Також вона завітала до Наукової бібліотеки, де отримала можливість ознайомитись з бібліотечним фондом ЗНУ.

Олена Ярошенко