Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковець Андрій Пазюк розповів студентам ЗНУ про шляхи боротьби з інформаційною агресією

Науковець Андрій Пазюк розповів студентам ЗНУ про шляхи боротьби з інформаційною агресією

07.11.2014 14:55 Все Факультети Журналістики Історичний Юридичний Університет навчання візит лекція

7 листопада до Запорізького національного університету завітав доктор філософії, викладач Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, випускник нашого вишу Андрій Пазюк. Під час зустрічі зі студентами юридичного й історичного факультетів, а також факультету журналістики відомий вітчизняний науковець провів лекцію-презентацію «Інформаційна агресія і перспективи міжнародного права: справа ’’Україна проти Росії’’».

На початку заходу Андрій Пазюк презентував студентам нову колективну монографію викладачів Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Українська Революція гідності, агресія Російської Федерації і міжнародне право». Андрій Валерійович зазначив, що це – унікальне видання: до його авторського колективу увійшли 56 науковців, які представляють чотири покоління вітчизняних міжнародних правників, серед них – 20 докторів наук. Він наголосив, що на більш ніж 1000 сторінках цієї фундаментальної праці можна знайти відповіді щодо оцінки подій новітньої історії України (із листопада минулого року) з точки зору міжнародного права. Андрій Пазюк зазначив, що передасть примірник цієї праці в дар Науковій бібліотеці ЗНУ, де всі охочі зможуть із нею ознайомитися.
У книзі правники розглянули незаконність розгону мирних демонстрацій, якими супроводжувалась підготовка до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, злочини проти прав людини, здійснені у Києві на початку цього року, порушення норм права з боку Російської Федерації при захопленні Криму та її агресивних дій на Сході України тощо.
На початку лекції Андрій Валерійович дав визначення терміну «інформаційна війна», якого, до речі, не існує у міжнародному праві, однак який зустрічається в доктринах інформаційної безпеки низки країн, зокрема Російської Федерації. Так, він зазначив, що під цей термін підпадають такі дії, як пропаганда, свідоме спотворення фактів, створення неіснуючих інформаційних приводів.
На конкретних прикладах він довів аудиторії, що інформаційна війна проти України з боку Російської Федерації розпочався задовго до початку відкритої фізичної агресії цієї країни. Зараз через професійне використання пропагандистських прийомів, які застосовувалися ще за часів фашистської Німеччини, 32 % мешканців РФ вважають нашу країну ворогом, що загрожує Росії, тобто ставлять її на друге місце (після США) в рейтингу потенційних ворогів, а 81% підтримують політику Володимира Путіна.
Також лектор запевнив, що агресію з боку Росії, так само як порушення територіальних меж України і втручання в її внутрішню політику, а це – кримінальні злочини з точки зору міжнародного права, визнано на світовому рівні. Однак, через недосконале законодавство нашої держави та не проведена нею вчасно ратифікація низки важливих міжнародних домовленостей, світова спільнота не має достатньо важелів впливу на події, які відбуваються в нашій країні.
Зокрема, на законодавчому рівні в Україні не прописано ефективної стратегії протистояння саме інформаційній агресії. Цензура й заборона трансляції російських телеканалів, на думку Андрія Валерійовича, не є ефективним інструментом протистояння такій агресії, бо це – застарілі методи боротьби. На його думку, єдиний шлях до перемоги в цьому протистоянні для України – стати інформаційно сильною державою. Слід створювати власний правдивий подієвий контент, розповсюджуючи його іноземними мовами, повністю використовувати можливості соцмереж, залучати до інформування не лише офіційні канали, але й суспільство.
До речі, Андрій Пазюк зазначив, що вже робляться перші кроки в цьому напрямку з боку громадських організацій та ентузіастів, але вони потребують підтримки держави. Також він відповів на всі запитання, що виникли у слухачів, зокрема щодо можливих кроків України для успішного протистояння інформаційній агресії.
Наприкінці він розповів присутнім на заході про умови вступу й навчання в англомовній магістратурі з міжнародного права Інституту міжнародних відносин та надав посилання на тематичні електронні джерела інформації, які можуть зацікавити майбутніх юристів, істориків й журналістів.
Студенти запевнили почесного гостя нашого вишу, що лекція видалася їм не лише цікавою, але й корисною та оплесками подякували йому за надану важливу інформацію.

Таміла Тарасенко

Схожі новини