Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістри економічного факультету ЗНУ ознайомлюються з потенціалом аграрного сектору України

Магістри економічного факультету ЗНУ ознайомлюються з потенціалом аграрного сектору України

12.11.2014 11:53 Економічний факультет

10 листопада магістри економічного факультету ЗНУ спеціальностей «Фінанси і кредит» та «Бухгалтерський облік» відвідали Інститут олійних культур Національної академії аграрних наук України. Організатором заходу виступив кандидат економічних наук, доцент кафедри управління персоналом і маркетингу Запорізького національного університету Олександр Череп.

Екскурсію провела провідний науковий співробітник відділу економіки і маркетингу досліджень та прав інтелектуальної власності Тамара Лупинос. Тамара Миколаївна розповіла про інноваційний розвиток, особливості діяльності Інституту, його структуру та партнерські зв’язки з українськими та зарубіжними господарствами. Особлива увага була приділена патентній базі та основним розробкам – а це більш ніж 20 видів нових сортів технічних та зернових культур. Вона продемонструвала зразки рослинних культур та зробила аналіз їх економічної ефективності. «Вітчизняні розробки коштують приблизно 20-50 тисяч гривень, а європейські аналоги – 300-500 тисяч гривень при нижчій кінцевій результативності», – зазначила Тамара Лупинос.
У лабораторії технічних розробок та селекції Інституту її завідувач Валентина Левченко показала студентам основні процеси з гібридизації, синтезу та якісного аналізу рослин.
Варто також зазначити, що Інститут олійних культур НААН України є одним з найбільших науково-виробничих комплексів України, найбільшим дослідницьким інститутом НААН України, що займається олійними культурами. Адже інститутом здійснюється селекція понад 20 культур в господарствах України та за кордоном, а саме: соняшнику, ріпаку, льону, гірчиці, сої, кунжуту, маку, ячменю, рицини та ін. Проте, найбільш рентабельною (понад 27%) сільськогосподарською культурою на даний час є соняшник. Україна виступаэє лідером на світовому ринку соняшникової олії. Однак, необхідно застосовувати наукові методи посіву та дбайливо ставитися до ґрунту, оскільки кожного року вітчизняні землі втрачають 0,3-0,5% гумусу внаслідок ерозії.
По завершені заходу доцент Олександр Череп нагадав магістрам про економічну вигоду інноваційного розвитку аграрного виробництва України та закликав відвідувачів до співпраці з Інститутом у майбутньому.
Нагадаємо, що подібні заходи проводяться економічним факультетом не вперше і будуть тривати надалі. Зокрема, планується відвідати ПАТ «Запоріжтрансформатор» – одне з найбільших підприємств у Східній Європі з виробництва трансформаторного та реакторного обладнання. Такі екскурсії дозволяють студентам не лише побачити виробничий цикл на власні очі, ознайомитися з інноваційною діяльністю та розвитком провідних суб’єктів господарювання, а й закріплюють отримані в університеті фахові знання з економічних наук.

Олександр Коробов

Схожі новини