Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ для вчителів шкіл провели черговий семінар з економіки

У ЗНУ для вчителів шкіл провели черговий семінар з економіки

13.11.2014 11:32 Все Факультети Економічний Економічний факультет семінар для вчителів

Вчетверте для шкільних вчителів представники економічного факультету ЗНУ проводять практико-орієнтований семінар із тем: «Методики активізації навчального процесу при викладанні економічних дисциплін для учнів шкіл» та «Досвід використання інноваційних технологій на економічному факультеті ЗНУ». Показником розвитку відносин між нашим вишем і загальноосвітніми закладами, а також зростання інтересу шкільної спільноти до інноваційних освітянських технологій є те, що нинішній захід відвідали викладачі не лише шкіл нашого міста, а й Запорізької області.

У семінарі взяли участь методист Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Лариса Гунько, методист науково-методичного центру Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Микола Стрижак, представники ректорату нашого вишу, викладачі економічного факультету ЗНУ та шкільні вчителі економіки (понад 20 осіб).
Відкрила захід і привітала гостей декан економічного факультету, професор Алла Череп. Вона представила учасників семінару і доповідачів – представників вищої школи та ректорату ЗНУ, а також окреслила план роботи зібрання. Від імені керівництва нашого університету присутніх привітав проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук. Він наголосив на важливості такого роду зустрічей для підвищення якості шкільної освіти, вдосконалення і розвитку методичного забезпечення викладання економіки у школі.
Спочатку представники шкіл, зокрема ті, які вперше відвідують економічний семінар у ЗНУ, змогли ознайомитися з відеопрезентацією діяльності економічного факультету: кваліфікаціями і напрямами підготовки, структурою одного з найпотужніших підрозділів нашого університету, яким є економічний факультет, його кафедрами і напрямками діяльності. Декан Алла Череп акцентувала увагу учасників методичного зібрання на тому, що за показниками освітянських рейтингів наш виш входить у двадцятку кращих академічних ВНЗ України, а економічний факультет за рівнем підготовки фахівців економічної галузі та взаємодії із роботодавцями посідає високу позицію у ТОП-10.
Багаторічний досвід співпраці факультету з роботодавцями сприяє тому, що його випускники отримують роботу на провідних підприємствах міста. Високий рівень знань, а відтак, і конкурентоспроможності молодим економістам забезпечують викладачі високої кваліфікації, у числі яких - 11 професорів. Вони постійно підвищують рівень власних знань, розробляють і впроваджують високоефективні методики у навчальний процес, діляться цими розробками зі шкільними викладачами. Тому на допомогу в підготовці старшокласників до участі в олімпіадах, МАН та інших творчих конкурсах з економіки під час семінару вчителям запропонували спеціально підготовлені методичні матеріали і посібники, а також буклети факультету. Їх отримали усі, хто завітав цього дня на семінар.
У рамках профорієнтаційної роботи Алла Череп попросила вчителів довести інформацію про можливості навчання на факультеті за ОКР «Бакалавр», «Спеціаліст» і «Магістр» до відома школярів та їхніх батьків. Вона акцентувала увагу на нових актуальних напрямах підготовки, таких як: «Управління фінансово-економічною безпекою», «Управління проектами», «Економіка довкілля і природних ресурсів», а також запросила самих вчителів скористатися нагодою підвищити кваліфікацію в аспірантурі ЗНУ.
Закликав присутніх до плідної співпраці і доцент кафедри міжнародної економіки, економічної теорії і природних ресурсів Іван Колобердянко. Він розповів про впровадження інноваційних методів роботи зі студентами, які розробляють викладачі різних кафедр економічного факультету. Іван Іванович порадив шкільним вчителям знайомитися і ширше використовувати в своїй викладацькій діяльності такі ефективні форми роботи, як: проблемний виклад матеріалу, дослідницько-пошуковий, дискусійний методи, кейс-методи тощо.
Старший викладач цієї ж кафедри Аліна Осаул виступила із доповіддю, представивши слухачам досвід викладачів економічного факультету із залучення інноваційних педагогічних технологій у курсі «Світова економіка та інтеграційні процеси». Вона навела багато прикладів міжнародної інтеграції в світовому економічному просторі, надала методичні рекомендації щодо використання ситуаційних завдань у процесі викладання економіки, розповіла про сучасні тенденції розвитку економіки в розвинених країнах тощо.
Методисти відповіли також на ряд запитань, які цікавили шкільних викладачів. Під час засідання було сформовано завдання для подальшої співпраці представників шкільної освіти та вищої школи.

Олена Хлистун

Схожі новини