Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання Школи філологічних наук

У ЗНУ відбулося засідання Школи філологічних наук

13.11.2014 14:01 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет семінар для вчителів

Перше в цьому навчальному році засідання «Школи філологічних наук для вчителів української мови та літератури, російської мови та світової літератури» зібрало більше сотні представників середньої ланки освіти. Організатором заходу виступив філологічний факультет ЗНУ спільно з Інформаційно-аналітичним методичним центром Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради.

Під час реєстрації гостям вручили схематичні вказівки щодо особливостей вступної кампанії-2015, умов проведення ЗНО. Слово для привітань на початку заходу взяв проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Він привітав учителів та щиро подякував за їхню нелегку, але таку необхідну для суспільства працю. Олександр Іванович висловив переконання, що розвиток освіти базується саме на тісній взаємодії теоретиків і практиків.
Про можливості відвідувати окремі заняття «Школи філологічних наук» вчителям розповіла представник Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, керівник методичного об’єднання вчителів Олена Білоножко.
Перед вчителями української мови й літератури виступила декан філологічного факультету Тамара Хом’як. Вона звернулася до вчителів із проханням внести власні пропозиції щодо напрямів співпраці вищої та середньої школи. Крім того, Тамара Володимирівна розповіла присутнім про втілення в життя студентами філологічного факультету ідеї проведення шкільного відкритого уроку, присвяченого пам’яті видатного громадського діяча, вченого Віктора Антоновича Чабаненка. Перше таке заняття вирішили провести у запорізькій гімназії №2 імені Лесі Українки. Але за ініціативи навчальних закладів могли б представити його у інших школах міста.
Також перед гостями вишу виступила доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко, яка розповіла про особливості вступної кампанії-2015. Одним із її цьогорічних нововведень стало поєднання державної підсумкової атестації та ЗНО з української мови та літератури. Також зміни стосувалися й тестування – для таких предметів, як «Математика» й «Українська мова й література» воно буде двох рівнів: базового (складного) та поглибленого (більш складного). Вищі навчальні заклади відтепер визначатимуть на власний розсуд конкурсні предмети вступних іспитів, кількість прохідних балів. Також Ірина Миколаївна нагадала вчителям, що вже почалася реєстрація на пробне тестування на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти (зареєструватися треба встигнути до 15 грудня, вартість проходження тесту з одного предмету – 89 гривень).
Згодом для вчителів прочитав лекцію завідувач кафедри української мови Петро Білоусенко. Він розкрив питання ідейно-тематичної єдності наукового твору школяра, навів кілька прикладів невдало сформульованих тем, чого варто б було уникати учням та їхнім шкільним наставникам. Також Петро Іванович рекомендував вчителям для роботи відповідні свої методичні напрацювання, які він підготував у співавторстві з доцентом кафедри української мови Ларисою Бойко. Ще одну важливу тему в своєму виступі порушила завідувач кафедри українознавства Ольга Стадніченко. Вона розповіла про формування «Літературної карти Запоріжжя».
Активно працювали освітяни й на секції «Російська мова і література та світова література». Про основні моменти роботи над дослідженнями для Малої академії наук розповіла завідувач кафедри російської філології Ірина Павленко. Кожен важливий етап цього процесу Ірина Яківна представила як окремий блок напрацювань учня. А от її колега - доцент кафедри російської філології Олександр Муравін висвітлив шляхи використання російської літератури у виховній роботі.
Варто відзначити, що протягом всього навчального року пройде ще два засідання «Школи філологічних наук для вчителів української мови та літератури, російської мови та світової літератури»: одне 8-12 січня 2015 року, а інше – вже в березні-квітні 2015 року. По завершенню цих заходів його учасники отримають сертифікати прослуханих курсів.

Марія Канцелярист

Схожі новини