Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вечір пам’яті Віктора Чабаненка «Життя людського строки стислі…» пройшов у запорізькій школі

14.11.2014 16:20 Філологічний факультет вечір пам’яті

14 листопада у гімназії №2 імені Лесі Українки пройшов вечір пам’яті відомого українського мовознавця, професора, заслуженого діяча науки і техніки, академіка вищої школи Віктора Чабаненка. Його організували й провели студенти філологічного факультету ЗНУ під керівництвом декана Тамари Хом’як.

Вибір гімназії №2 імені Лесі Українки був зумовлений тим фактом, що з ідеєю проведення подібного вечора до декана філологічного факультету Тамари Хом’як звернулася вчитель гімназії №2 імені Лесі Українки Лариса Новицька. Крім того, три студентки, які взяли активну участь у підготовці заходу, є випускницями саме цього середнього закладу освіти (йдеться про Аліну Боєву, Ніну Левадну та Вероніку Кулакову).
Ведучі розповіли учням про досягнення Віктора Антоновича Чабаненка – дослідника Нижньої Наддніпрянщини, Великого Лугу, члена Національної спілки письменників України, Почесного Голову Запорізького об’єднання «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Зауважили, що він був удостоєний премій Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури імені Павла Чубинського, Запорізького обласного Фонду культури імені Якова Новицького, Національної Спілки письменників України та багатьох інших нагород.
Цього року вперше у день посвяти першокурсників «Гімн Запорізького національного університету», автором якого був Віктор Чабаненко, прозвучав без нього. Гості Вечора пам’яті могли прослухати цей гімн, а також величні поезії Віктора Антоновича: «До історії», «Сонце любові», «Батьківський поріг», «Дзвони вічності», «Позиція» та інші. Студенти підготували для школярів і фільм-презентацію про його життя (найактивніше долучилася до його створення Анастасія Зелінська).
Учні могли дізнатися про біографію видатного діяча, його твори. Не менш щемливим моментом зустрічі стала розповідь про велике глибоке почуття Віктора Антоновича до своєї дружини Олени Платонівни, вчительки української мови і літератури, його однодумця, помічника, порадника і розрадника. У віршах писав до неї: «О скільки вже було на світі відчайдухів, що сонце, місяць, зорі обіцяли зняти із неба для своїх коханих! А я тобі того не обіцяв ні разу… Та й нащо ті пусті її обіцянки, Та й нащо ті зусилля смішно-марні? Мені не треба діставати з неба оте, що в грудях у моїх палає…».
Варто відзначити, що сценарій заходу підготувала декан філологічного факультету, дослідник життя і творчості Віктора Чабаненка, його учениця Тамара Хом’як. Активну участь, за словами Тамари Володимирівни, у роботі над підготовкою цього пам’ятного заходу також взяли такі студенти: Анна Заброда, Оксана Чаплюн, Маргарита Тарасова, Альона Паршакова, Анастасія Вакуленко, Олександра Ємельянова, Карина Шум, Олеся Чернікова, Ольга Домбровська.
Вперше проведений Вечір пам’яті Віктора Чабаненка гімназії №2 імені Лесі Українки вже зацікавив й інші навчальні заклади. Тож незабаром на представниць філологічного факультету чекає ще кілька візитів до шкіл Запоріжжя.

Марія Канцелярист