Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Генеральний консул ФРН у Донецьку зустрівся з викладачами і студентами ЗНУ

Генеральний консул ФРН у Донецьку зустрівся з викладачами і студентами ЗНУ

17.11.2014 09:23 університет міжнародна діяльність візит

14 листопада під час свого робочого візиту до Запорізького національного університету Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини в Донецьку пан Детлеф Вольтер зустрівся зі студентами і викладачами нашого вишу. Під час заходу почесний гість не лише розповів присутнім про ставлення країн-членів ЄС до ситуації, що склалася на Сході України, про можливі напрями співпраці ФРН із нашою державою та про своє бачення її майбутнього, але й відповів на всі запитання, що хвилювали присутніх на заході.

На початку зустрічі проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук представив аудиторії почесного гостя, зазначивши, що цей візит – велика честь для нашого вишу. Геннадій Миколайович закликав присутніх, аби вони активно брали участь в обговоренні актуальних для них питань, пов’язаних із можливим співробітництвом у всіх провідних суспільно-економічних галузях між Україною та Німеччиною.
Пан Вольтер на початку свого виступу відзначив, що йому дуже подобається Запоріжжя, тож він із радістю в черговий раз прибув до нашого міста. Крім того, захоплення в гостя викликала інформація, яку він отримав під час зустрічі з ректором ЗНУ Миколою Фроловим. Зокрема, Микола Олександрович розповів Консулу, що у нашому виші реалізується Концепція вивчення іноземних мов, яка користується популярністю серед студентства та викладачів. Повідомив ректор і про освітні центри ЗНУ та залучення носіїв іноземних мов до викладання в нашому виші.
Зацікавила Консула і розповідь ректора про допомогу нашого вишу біженцям із зони АТО, а також про студентів ЗНУ з Донецької та Луганської областей. Так, влітку в університеті відбулася додаткова сесія ЗНО для жителів цього регіону, в якій взяли участь 3500 абітурієнтів. Зараз у ЗНУ навчаються 305 студентів з Донецької та Луганської областей, ще 54 особи тимчасово навчаються в нашому виші. Окрім того, студенти та викладачі Запорізького національного університету постійно організовують та беруть участь у благодійних акціях на підтримку військових у зоні АТО.
Детлеф Вольтер також підкреслив, що Німеччина займає активну позицію щодо гуманітарної підтримки України, яка виражається як у матеріальній допомозі, так і в дієвій участі цієї країни в спільних проектах, спрямованих на досягнення нашою країною енергетичної незалежності, покращення її екологічної ситуації тощо. Крім того, останнім часом більше уваги стало приділятися налагодженню культурних зв’язків між нашими країнами.
Консул запевнив, що останнім часом у його країні помітно зріс інтерес до нашої країни. Переважна більшість його співвітчизників, як і представників інших країн Євросоюзу, підтримують політику українського уряду з мирного врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, а також засуджують агресію Російської Федерації. На його думку, російська молодь так само прагне миру, як і її українські ровесники, а це робить можливим мирне врегулювання ситуації.
Крім того, пан Вольтер відповів на різноманітні питання, які цікавили викладачів і студентів Запорізького національного університету. Так, вони прагли дізнатися про реакцію країн-членів ЄС на агресивну політику Російської Федерації, спрямовану не лише на Україну, але й на балтійські країни, про те, коли і за яких умов наша країна може стати рівноправним членом Європейського Союзу, про конкретні плани щодо допомоги зменшення енергозалежності України від Росії тощо.
До речі, відповідаючи на останнє запитання, Детлеф Вольтер схвально відгукнувся про Запорізьку область, де втілюються у життя програми з енергоефективності, зокрема з освоєння альтернативних джерел енергії, перетворення житлових будинків на більш енергозаощадні за рахунок їх реконструкції тощо. Серед інших позитивних кроків у цьому напрямку він відзначив і те, що в нашому університеті приділяють достатню увагу цьому питанню.
Наприкінці зустрічі пан Вольтер зазначив, що йому було приємно поспілкуватися з активною та свідомою молодіжною аудиторією, а присутні у залі, у свою чергу, винагородили його гучними оплесками.

Таміла Тарасенко

Схожі новини