Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультету журналістики ЗНУ виповнилося 10 років

Факультету журналістики ЗНУ виповнилося 10 років

17.11.2014 14:40 Факультет Журналістики

14 листопада факультет журналістики Запорізького національного університету відсвяткував свій перший ювілей – 10 років від дня його заснування. Урочистий захід зібрав разом викладачів, студентів, випускників факультету журналістики, а також почесних гостей свята.

Свято розпочалося із перегляду фільму про історію заснування, становлення та розвитку факультету. Перші кроки з підготовки журналістських кадрів у Запоріжжі здійснювалися ще у 1997 році, коли на базі філологічного факультету ЗНУ була відкрита спеціальність «Журналістика». Однак, самостійна історія факультету журналістики розпочалася у 2004 році. Зараз, звертаючи увагу на десять відповідальних років зростання, розвитку, набуття досвіду та зміцнення іміджу, можна з упевненістю сказати, що факультет журналістики посів вагоме місце серед найкращих українських вищих шкіл з підготовки висококваліфікованих кадрів у рекламній, журналістській, видавничій сферах. Випускники факультету сьогодні працюють у провідних засобах масової інформації не тільки Запоріжжя, але й всієї України, а також за кордоном.
Із вітальним словом до керівництва, професорсько-викладацького складу та студентів факультету журналістики звернувся ректор ЗНУ Микола Фролов. Він зазначив, що у сучасному світі засоби масової інформації відіграють важливу роль, з кожним роком вони все більше впливають на суспільні процеси. Саме тому на викладачів факультету журналістики нашого університету покладене відповідальне завдання – виховувати високопрофесійних, розумних, чесних та відповідальних майстрів слова традиційних і нових медіа, редакторів, видавців, працівників у сфері реклами й PR. Микола Олександрович закликав студентів залишатись такими ж енергійними, кмітливими, креативними, активними, творчими та відкритими до всього нового, а також побажав завжди серйозно та відповідально ставитись до місії, яку повинен виконувати кожен журналіст у світі, а саме – нести правду в суспільство.
Також ректор ЗНУ звернувся до професорсько-викладацького складу факультету зі словами подяки за багаторічну працю, побажав подальшого розвитку та процвітання факультету, розумних і талановитих студентів, творчої наснаги та успіхів.
У свою чергу, декан факультету журналістики Володимир Манакін зазначив, що за період свого існування факультету журналістики вдалося створити потужний, творчий, дружній колектив та досягти значних висот. Так, четвертий рік поспіль він входить до п’ятірки найкращих серед 70 вищих навчальних закладів України, які готують фахівців у галузі журналістики. Окрім того, за цей час викладачі факультету захистили десять дисертацій з соціальних комунікацій (з них одна докторська), факультет виграв дев’ять міжнародних грантів, які дозволяють вдосконалювати навчальні лабораторії, а кількість студентів збільшилася в десять разів. Крім того, Володимир Миколайович зазначив, що факультет журналістики став першим в Україні, де почали викладати дисципліну «Інтернет-журналістика» та з’явився незалежний студентський портал «Пороги». Викладач факультету, кандидат наук із соціальних комунікацій Мирослава Чабаненко першою захистила дисертацію з інтернет-журналістики, а за її підручником навчаються студенти не тільки ЗНУ, але й інших вишів. Сьогодні викладацький склад факультету – це 4 доктори наук, 19 кандидатів наук, а також 10 фахівців друкованих та електронних ЗМІ, рекламних агенцій, видавництв.
Факультет журналістики ЗНУ розширює і міжнародні кордони співпраці. Він співпрацює як з українськими, так і закордонними вищими навчальними закладами, громадськими організаціями, мас-медійними представництвами тощо. Студенти факультету мають можливість проходити щорічні практики у різних ЗМІ усієї України, навчатись в іноземних вищих навчальних закладах, а також відвідувати лекції іноземних викладачів, які кожного року приїздять до нашого університету. Тому декан факультету звернувся зі словами подяки до ректора ЗНУ Миколи Фролова за втілення стратегічної програми з вивчення іноземних мов і викладання фахових предметів іноземними мовами. Завдяки цій програмі факультет отримав нові стимули для розвитку.
Також Володимир Миколайович запропонував присутнім у залі згадати тих людей, які стали засновниками факультету журналістики у Запорізькому національному – ректора ЗНУ, професора, доктора фізико-математичних наук, Заслуженого діяча науки і техніки України В’ячеслава Толока, старшого викладача кафедри журналістики ЗНУ, заслуженого журналіста України, члена Національної спілки журналістів України Юрія Ботнера та професора, доктора філологічних наук, завідувача кафедри культурології та українознавства Запорізького державного медичного університету Ольгу Турган.
Наступним до слова був запрошений Юрій Ботнер, котрий зачитав присутнім лист-привітання від першого Президента України Леоніда Кравчука, який передав на факультет посол України в Російській Федерації Віталій Москаленко. Із вітальними словами до факультету журналістики звернулась й Ольга Турган, яка також стояла біля витоків факультету.
Привітали факультет журналістики із 10-річчям голова Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України Наталія Кузьменко та відповідальний секретар спілки Валентина Манжура. Вони вручили почесні грамоти Володимиру Манакіну та Юрію Ботнеру за високі досягнення в підготовці журналістських кадрів і багаторічну плідну співпрацю із Запорізькою обласною організацією Національної спілки журналістів.
З найкращими побажаннями до керівництва та професорсько-викладацького складу факультету журналістики звернулись і керівники та представники регіональних засобів масової інформації (ТРК «Запоріжжя», ТК «Алекс», газети «Запорізька правда», «Суббота +», «Правда», «Позиція», «Клякса», «Индустриальное Запорожье», «Миг», «Запорізька Січ»), генеральний директор видавничого будинку «Кераміст» Дмитро Плеханов, журналіст всеукраїнської газети «День», випускник факультету журналістики ЗНУ Ігор Самокиш, директор Інституту журналістики та масової комунікації Класичного приватного університету Олег Богуславський, завідувач кафедри журналістики Запорізького національного технічного університету Вікторія Погребна, декани інших факультетів ЗНУ, а також студенти першого випуску факультету журналістики.
Окрім того, багато теплих слів у формі відеопривітань передали факультету видатні політики, артисти та журналісти України: Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, Радник Президента України Микола Томенко, голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Юрій Артеменко, соліст гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, журналісти Руслан Кухарчук, Андрій Куликов, Богдан Кутєпов, Мустафа Найєм тощо.
Святковий настрій присутнім створили яскраві хореографічні постановки та вокальні виступи студентів факультету журналістики Карини Татівасян, Дар’ї Рупасової та Анастасії Шупранової. Ведучий заходу В’ячеслав Чиженок підготував подарунок для викладачів та гостей свята – він продекламував вірша, а Кристина Ралко виконала танок.
Окрім того, привітати факультет від творчого колективу Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г.Магара завітала Заслужена артистка України, лауреат премії ім. М. Заньковецької Національної спілки театральних діячів України, лауреат обласної премії ім. І. Паторжинського Українського фонду культури Ніна Шинкарук. Вона зачитала присутнім монолог матері з твору Миколи Гоголя «Тарас Бульба». Свій подарунок підготували і представники економічного факультету – студентка Софія Ларута під шквал оплесків виконала пісню «Україна».
Наприкінці заходу всі гості скуштували святковий торт та поспілкуватися у дружній атмосфері.

Олена Ярошенко

Схожі новини