Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Декан ФСУ Максим Лепський взяв участь у VI Чорноморському міжнародному симпозіумі

18.11.2014 14:30 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління міжнародний відділ

На початку листопада в Гіресунському університеті (м. Гіресун, Туреччина) відбувся VI Чорноморський міжнародний симпозіум, присвячений стратегічним відносинам країн, які розташовані навколо Чорного та Каспійського морів. Участь у заході взяли посли, державні діячі, науковці та керівники вищих начальних закладів з Німеччини, Австрії, Польщі, США, Ізраілю, Туреччини, Азербайджану, Ірану, Грузії, Румунії, Росії тощо. Одним з учасників Симпозіуму став декан факультету соціології та управління ЗНУ, професор Максим Лепський. Максим Анатолійович був призначений модератором однієї із секцій міжнародного зібрання та виступив із доповіддю «Статегування транскордонних відносин».

Під час роботи Симпозіуму його учасники розглядали конфлікти України – Росії, Нагорного Карабаху, Осетії, Абхазії, а також стратегічні плани країн Чорноморського регіону, міжнародні та транскордонні відносини країн, торкалися проблем нафтових та газових коридорів. Окрім того, українська делегація у складі ректора Київського університету права НАН України Юрія Бошицького, заступника декана факультету соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Ольги Гужви та декана факультету соціології та управління ЗНУ Максима Лепського вступили у диспут з представниками Російської Федерації. Представники інших країн під час обговорення підтримували позицію України у цьому конфлікті. За результатами симпозіуму його учасники дійшли висновку, що інтелектуальні еліта України, Туреччини, Росії та інших країн повинна формувати наукову та народну дипломатію для запобігання травмуючого впливу політичних режимів на життя окремих людей та суспільства в цілому.
За підсумками VI Чорноморського міжнародного симпозіуму за ініціативою Максима Лепського в Запорізькому національному університеті за підтримки ректора Миколи Фролова та відділу міжнародних зв’язків готуються 3 міжнародних проекти. Перший з них – створення Консорціуму «Університети – за мир», ініціативу створення якого вже підтримали 6 країн. Його мета – формування тренду запобігання збройним конфліктам на міжнародному рівні. Другий проект – укладення угоди про співпрацю з Гіресунським університетом, яка розширить можливості для здійснення науковою діяльності викладачів та студентів ЗНУ. Третій – спільний розгляд з фахівцями Польщі, Угорщини, Словаччини та України питань створення якісних технопарків та розвиток місцевого самоврядування.