Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ відзначили День Гідності та Свободи

Студенти ЗНУ відзначили День Гідності та Свободи

24.11.2014 09:46

21 листопада біля другого корпусу Запорізького національного університету студенти запалювали свічки та згадували події минулого року, які призвели до Революції Гідності, а також тих, хто загинув під час Майдану та на Сході України.

Організаторами заходу виступив Центр культури ЗНУ. Ведучими були художній керівник Центру культури ЗНУ Андрій Бондаренко та студентка філологічного факультету нашого вишу Юлія Чеборай.
Зі вступними словами ведучого присутні згадали початок становлення нового громадянського суспільства, коли рік тому Кабінет міністрів України ухвалив постанову про призупинення процесу підписання Угоди про асоціацію з ЄС, що викликало масові протести в Україні, які були названі Революцією Гідності.
Як зазначив ведучий заходу, перед підписанням Указу про відзначення 21 листопада Дня гідності і свободи, президент України сказав наступне: «Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності.» Під час заходу студенти почули вірш «Реквієм» Дмитра Лазуткіна, присвячений тим,
хто віддав життя заради майбутнього України. Хвилина мовчання промовляла більше за всі слова, адже ті, хто прийшов на захід до Дня гідності, побачили в очах присутніх біль за кровопролиття і, водночас, гордість за свою країну. Майдан дав імпульс, який відчула вся Україна, згуртувавшись навколо ідеї патріотизму, боротьби за свої права, відродження. Наостанок заходу лунав вірш Ліни Костенко «Крила» та прозвучав гімн України. Боротьба за цілісність нашої країни та серця українців продовжується. Ми завжди пам’ятатимемо, завдяки кому в Україні є майбутнє!

Кристина Марченко,
інформаційний сектор студентської ради ЗНУ