Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фестиваль філософії вдруге зібрав школярів у ЗНУ

Фестиваль філософії вдруге зібрав школярів у ЗНУ

24.11.2014 13:33 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління Фестиваль філософії

21 листопада в Запорізькому національному університеті відбувся Фестиваль філософії – 2014. Він проходить у нашому університеті вдруге, проте вже встиг стати популярним. Цього разу до участі в заході приєдналися не лише старшокласники запорізьких шкіл, а й учні шкіл Запорізької області.

Головним організатором Фестивалю філософії виступає факультет соціології та управління. Метою його проведення стало залучення молоді до філософського осмислення життя, пошуку шляхів встановлення, збереження миру та злагоди в Україні і в усьому світі. Тому темою цьогорічного фестивалю обрана «Філософія миру».
У рамках Фестивалю був проведений конкурс на кращі філософські роботи серед студентів ФСУ та учнів старших класів. Головним завданням заходу стала популяризація серед молоді багатства філософської думки і сприяння розвиткові власного осмислення дійсності, усвідомлення цінності життя як такого. Окрім розкриття творчих здібностей молодого покоління, організатори фестивалю також ставили за мету стимулювати участь молоді в культурних інтеграційних процесах як в України, так і на рівні європейської спільноти. Водночас захід сприяє профорієнтації учнів старших класів.
Участь у відбірковому етапі взяли 30 робіт, з яких 13 були представлені на Фестивалі філософії – 2014. Роботи студентів та учнів оцінювалися за такими категоріями: "Проза або поезія", "Колаж або презентація", "Відео-робота". Творчі проекти оцінювало журі, до складу якого увійшли декан ФСУ Максим Лепський, професор КПУ Володимир Глазунов, завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко і доцент цієї кафедри Володимир Скворець.
Відкриваючи захід, декан ФСУ Максим Лепський привітав його учасників та гостей і наголосив: «Головною нашою спільною метою сьогодні є встановлення миру в Україні, тому Фестиваль філософії покликаний формувати свідомість суб’єктів миру!»
Зі своїми поетичними філософськими творами під час фестивалю виступили і його гості – редактор ЗОДТРК «Запоріжжя» Віталій Бабенко (Олесь Барліг), доцент кафедри соціальної філософії та управління Ірина Цапліна (Лада Хортич), а також солістка гурту «The Syncopation» п’ятикурсниця ФСУ Ольга Сікорська.
Дві категорії учасників конкурсу – студенти ФСУ та учні шкіл – представили свої кращі роботи на огляд конкурсної комісії та глядачів. Так, студентка Катерина Маслій презентувала свій вірш-роздум про сенс життя. Катерина Яковенко спробувала довести, що лише мистецтво здатне перетворити проблеми на творчість, вона закликала суспільство: «Вирізайте паперових метеликів, а не живих людей!». Запорізька школярка з гімназії №71 Вікторія Скорик у своєму есе «Що таке мир» дійшла висновку, що лише любов надає світові єдності та цілісності!
Серед студентів переможцями стали: Марія Пересипко (І місце), Катерина Яковенко (ІІ місце) та Катерина Маслій (ІІІ місце). Серед школярів найкращі роботи представили Ірина Селедчик із Запорізького ліцею №34 (І місце), Аліна Сонєва та Альона Ладченко із Мелітопольської гімназії №9 (ІІ місце), а також учениця Запорізької гімназії гуманітарного профілю № 25 Вікторія Величко (ІІІ місце). Вони отримали сертифікати переможців та пам’ятні подарунки. Окрім переможців фестивалю, відзначені сертифікатами були всі його учасники.
Під час проведення заходу також відбувся благодійний збір коштів на лікування запорізького музиканта, фронтмена групи «Хорта» Андрія Лободи.

Олена Хлистун

Схожі новини