Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Науковій бібліотеці ЗНУ провели низку заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

У Науковій бібліотеці ЗНУ провели низку заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

04.12.2014 14:27 Наукова бібліотека ЗНУ виставки заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 11.11.2014 № 0696 «Про заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні» протягом листопада у Запорізькому національному університеті провели цілу низку тематично-просвітницьких заходів, аби нагади студентам про страшні сторінки історії нашої держави, які ніколи не можна забувати. Дієву участь в організації та проведення цих заходів взяли співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ.

Так, минулого місяця важливою подією культурно-просвітницького життя ЗНУ стала книжкова виставка «Забуттю не підлягає. Голодомор», яка діяла протягом листопада на базі Наукової бібліотеки. Усі охочі могли ознайомитися з такими її розділами, як «День скорботи. Запали свічку пам’яті», «Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в документах», «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні» (у 19 томах), «Великий голод в Україні 1932-1933 років. Свідчення очевидців для Конгресу США» (у 4 томах), «Голодомор на українських землях: Полтавщина, Харківщина, Донбас, Переяславщина, Північне Приазов’я …», «Голодомор 1932-1933: Запорізький вимір» та «Голодомор на сторінках художніх творів». Окремо діяла тематична експозиція: «Я пам’ятаю той Голодомор… (В.Маремпольський). Викладачі ЗНУ про Голодомор в Україні».
Також на базі Наукової бібліотеки для студентів факультетів й Економіко-правничого коледжу ЗНУ провели літературну годину «Тема Голодомору в українській та зарубіжній художній літературі».
Не менше значення для наших викладачів і студентів мали година пам’яті «Голодомор 1932-1933 рр.» (Спеціальний проект сайту «Історична правда» (http://www.istpravda.com.ua/themes/holodomor/) та участь у Всеукраїнській акції пам’яті жертв голодоморів «Запали свічку», які пройшли на базі бібліотеки ЗНУ.
У Науковій бібліотеці постійно триває інформаційно-пошукова робота з теми, а також – регулярне поповнення розділів таких бібліографічних баз даних, як електронний каталог та електронна бібліотека, систематичні карткові каталоги: «Історія України. Період 1932-1933 рр. Голодомор (геноцид) в Україні» й «Політичні свята, річниці. День вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні». Крім того, у бібліотеці триває постійне оновлення розділу«Краєзнавство» у складі електронного каталогу, в тому числі – краєзнавчої карткової картотеки «Голодомор в Запорізькому краї». Також у листопаді в ЗНУ вийшов бібліографічний покажчик «Голодомори в Україні: Голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1947 рр.», підготовлений співробітниками бібліотеки.

Схожі новини