Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам ЗНУ презентували міжнародну програму стажування «The Erasmus Mundus project – ELECTRA»

04.12.2014 14:54 Відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Презентація

4 грудня у Запорізькому національному університеті відбулася презентація міжнародної програми стажування «The Erasmus Mundus project – ELECTRA» для студентів, аспірантів та викладачів університету. Організатори заходу – представники Відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами ЗНУ.

Проект присутнім на заході презентувала координатор програми в Запорізькій області Олена Тупахіна. Вона зазначила, що наш університет бере участь у програмі ELECTRA три роки і за цей період вже досить багато студентів, аспірантів та викладачів отримали можливість постажуватись у партнерських вищих навчальних закладах (членах консорціуму) таких країн, як Італія, Португалія, Фінляндія, Німеччина, Ірландія, Польща, Болгарія тощо. Так, цього року у програмі взяли участь семеро представників ЗНУ – троє викладачів та четверо студентів.
Окрім того, координатор детально зупинилася на умовах участі в проекті, переліку документів, які мають зібрати ті, хто хоче отримувати стипендію в іноземних ВНЗ, напрямах підготовки, пріоритетних для учасників цієї програмою, а також термінах подачі документів. Грант включає в себе стипендію, оплату проїзду до університету, страховку, візові витрати та проживання. Кожен учасник програми буде отримувати стипендію у розмірі від 1000 до 2500 євро в залежності від свого наукового ступеню. Взяти участь у програмі можуть не лише студенти чи аспіранти, але й ті, хто вже має диплом про вищу освіту. Термін стажування в іноземних вишах, що передбачається проектом триває від одного семестру до 30 місяців. Система подачі документів по програмі Electra вже відкрилась і триватиме до 3 лютого 2015 року. Міжнародна програма «Erasmus Mundus – ELECTRA» спрямована на підвищення академічної мобільності з метою розширення потенціалу міжнародного співробітництва в сфері вищого навчання між університетами Євросоюзу та Східними країнами задля вирішення питання сталого розвитку довкілля й енергії за допомогою наукових досліджень, освіти й інновацій. Проект ELECTRA пропонує комплексний науково-дослідний підхід до транснаціональної стратегії навчання та підготовки фахівців, необхідних на ринках праці країн-учасниць, що розвиваються.
Для участі у програмі необхідно зібрати пакет документів та підтвердити свій рівень володіння іноземною мовою, у чому можуть допомогти співробітники Центру вивчення іноземних мов ЗНУ (ІІ навчальний корпус, 110 аудиторія).
Усіх, хто бажає отримати більш детальну інформацію та взяти участь у програмі обміну, Олена Тупахіна запросила звертатися до Відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами ЗНУ (І навчальний корпус, 26 аудиторія) та до неї особисто. До того ж, вона наголосила, що співробітники відділу допоможуть кожному учаснику проекту з оформленням документів, необхідних для участі в програмі. Додаткову інформацію про програму «Erasmus Mundus – ELECTRA» можна знайти за посиланням: http://www.electra-project.eu.
На захід завітала і представник міжнародної молодіжної громадської організації AIESEC. Вона запросила присутніх на заході студентів взяти участь у низці міжнародних програм організації, місією яких є зміцнення міжкультурного взаєморозуміння та внесення позитивного внеску в суспільство через розвиток потенціалу молодих людей. Так, цієї зими усі охочі можуть пройти стажування у таких країнах, як Бразилія, Туреччина, Болгарія та Польща. Вартість участі в програмі тривалістю 6-8 тижнів становить до 2 тисяч гривень, проживання та харчування безкоштовне. Участь у програмах стажування від AIESEC дасть можливість студентам отримати цінний для майбутньої кар’єри міжнародний та проектний досвід, зробити корисну справу для суспільства, дізнатись більше про культурні традиції інших країн та провести незабутній час за кордоном. Детальнішу інформацію можна знайти на сайті організації http://www.aiesec.ua або у групах «ВКонтакті» – http://vk.com/zpaiesec чи http://vk.com/aiesecukraine.

Олена Ярошенко