Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На фізичному факультеті відбулося засідання Школи юного фізика

На фізичному факультеті відбулося засідання Школи юного фізика

05.12.2014 11:45 Все Факультети Фізичний Фізичний факультет

5 грудня на фізичний факультет Запорізького національного університету завітали 40 учнів-слухачів Школи юного фізика із різних шкіл Пологівського району.

Школа юного фізика була заснована у 2012 році фізичним факультетом ЗНУ у співпраці з Пологівською гімназією «Основа» та Відділом освіти Пологівської райдержадміністрації.
За словами декана фізичного факультету Андрія Андрєєва, протягом трьох років існування Школа юного фізика проводить плідну роботу, спрямовану на поглиблене вивчення школярами основ фізики і створення мотивації учнів для здобуття фізичної освіти у ЗНУ. У рамках цієї діяльності викладачі фізичного факультету щомісяця відвідують заклади шкільної освіти Пологівського району та проводять лекції для старшокласників. У свою чергу учні обласних шкіл приїздять у ЗНУ і беруть участь у лабораторних роботах, які дозволяють закріпити передбачений шкільною програмою матеріал. Так, школярі отримують чудову можливість здобути практичні навички під час експериментальних досліджень на базі лабораторій університету, адже матеріально-технічна база шкіл району цього поки що не дозволяє.
Декан фізичного факультету Андрій Андрєєв разом із методистом районного методичного кабінету Відділу освіти Пологівської райдержадміністрації, учителем фізики Ніною Терещенко окреслили план роботи для учасників Школи юного фізика. На базі лабораторій фізичного факультету юні фізики цього дня виконували лабораторні роботи на закріплення пройденого навчального матеріалу.
Під керівництвом заступника декана з міжнародної діяльності Вікторії Фурси учні дев’ятого класу провели лабораторні дослідження з теми «Вимірювання елементарного заряду за допомогою електролізу». Заступник декана з виховної роботи Павло Долгорукий та заступник декана з профорієнтаційної роботи Ірина Даценко разом з учнями десятих класів опрацювали завдання лабораторної роботи з теми «Вимірювання прискорення вільного падіння за допомогою машини Атвуда».
Одинадцятикласники у цей час займалися «Дослідженням вольт-амперної характеристики напівпровідникового діода» та «Вимірюванням параметрів електронних сигналів за допомогою осцилографа» під керівництвом заступника декана з навчальної роботи Анатолія Кулинича і завідувача кафедри фізики напівпровідників Олександра Яновського.
Після завершення лабораторних досліджень учні шкіл Пологівського району під керівництвом заступників декана фізичного факультету Анатолія Кулинича та Ірини Даценко завітали на екскурсію до музею техніки (завод «Мотор Січ»).

Олена Ярошенко