Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті обговорили перспективи кон’юнктури ринку

На економічному факультеті обговорили перспективи кон’юнктури ринку

08.12.2014 09:16 Все Факультети Економічний Економічний факультет круглий стіл

4 грудня на економічному факультеті відбулося засідання круглого столу з теми «Маркетинг: аналіз і прогнозування кон’юнктури ринку». Організатором заходу виступили представники кафедри управління персоналом і маркетингу.

Відкрила засідання і виступила з доповіддю на тему «Актуальність аналізу і прогнозування кон’юнктури ринку в сучасних умовах» декан економічного факультету, професор Алла Череп.
Завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу, доцент Валентина Гельман наголосила на актуальності теми круглого столу та окреслила коло дискусійних питань, які потребують наукового дослідження.
В умовах сучасної економічної кризи для успішного функціонування суб’єкти господарювання мають враховувати всі елементи ринкової системи. З цією метою сьогодні широко використовуються різноманітні методи дослідження ринку. Одним із головних напрямів є вивчення і створення умов, за яких можливо буде забезпечити задоволення попиту населення у товарах і послугах (це стосується будь-якої галузі) та ефективний збут виробленої продукції. Тому вкрай актуальним сьогодні є питання дослідження та прогнозування кон’юнктури ринку як невід’ємної складової для прийняття відповідних ефективних управлінських рішень.
Вивчення кон'юнктури ринку являє собою систематичний і об'єктивний збір, аналіз даних щодо певного сегменту ринку, конкурентів, дослідження підприємницького клімату тощо - з метою отримання досконалої релевантної інформації та правильного розуміння ситуації. Вивчення кон'юнктури ринку також враховує динаміку його змін і тенденції розвитку у країні.
Активну участь у організації та проведенні засідання круглого столу взяли викладачі економічного факультету доценти Андрій Линенко, Тарас Шевченко, Олександр Череп, Наталя Кушинова, старші викладачі Вікторія Ярмош і Валерія Тимошик, а також викладач Ігор Пашков та аспірант Наталія Терент’єва.
Студенти економічного факультету, у свою чергу, долучилися до обговорення теми круглого столу. Слід відмітити виступи третьокурсниці Каріни Троян («Міжнародна економіка») з теми «Маркетинговий аналіз кон’юнктури ринку», студентки 2 курсу Марини Неволіної («Фінанси і кредит»), яка розповідала про маркетингові дослідження на ринку праці, другокурсників Анни Савінкової та Романа Кулініченко («Управління персоналом і економіка праці»), які в своїх доповідях розкрили поведінку споживачів і вплив їх інтересів на ринкову кон’юнктуру, а також розповіли про інформаційне забезпечення досліджень цього сегменту ринку. Цікавими і пізнавальними були презентації студентів 3 курсу Владислава Хлепітько та Маргарити Дергаль («Міжнародна економіка»), а також виступ другокурсника Євгена Морозова («Маркетинг») з актуальної теми про показники загальногосподарської кон'юнктури ринку.
Активну участь у засіданні взяли і студенти Олександра Могильна, Ольга Байгуш, Ольга Підопригора, Олег Тіцький та Вікторія Письменна. Викладачі і студенти разом обговорювали доповіді, ставили запитання доповідачам і надавали коментарі.
Під час засідання круглого столу Алла Череп повідомила, що завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу, доцент Валентина Гельман та доцент кафедри управління персоналом і маркетингу Наталя Кушинова отримали сертифікати експертів із реалізації проекту ресурсоеффективного та чистого виробництва United Nations Industrial Development Organization (UNIDO). Декан економічного факультету відмітила, що така практика і досвід міжнародного співробітництва для факультету має велике значення, а для підприємств, які впроваджують в свою господарську практику методику ресурсоефективного і чистого виробництва є запорукою майбутньої конкурентоспроможності та забезпечення позитивного іміджу підприємства.
Підбиваючи підсумки засідання, завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу Валентина Гельман подякувала за плідну роботу викладачам і студентам економічного факультету, відмітивши високий науковий потенціал учасників заходу.

Валентина Гельман,
Вікторія Ярмош,
економічний факультет

Схожі новини