Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі економічного факультету взяли участь у конференції з ресурсоефективності

08.12.2014 13:43 Все Факультети Економічний Економічний факультет конференція United Nations Industrial Development Organization (UNIDO)

4 грудня у виставковому центрі «Козак-Палац» відбулася конференція з теми «Ресурсоефективність підприємств Запорізького регіону». Захід організований в межах проекту «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення та роботи Центру чистого виробництва в Україні» Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО). Участь у конференції взяли викладачі економічного факультету ЗНУ.

Проект реалізується за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП), Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»), Корпорації «Науковий парк «Київська політехніка» та Запорізької торгово-промислової палати. Діяльність Проекту ЮНІДО протягом 2013-2017 рр. відбувається за сприяння та фінансової підтримки урядів Швейцарської Конфедерації та Республіки Австрія.
На даному етапі проект охоплює чотири області України: Вінницьку, Запорізьку, Київську та Одеську. Центр ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні було створено в рамках проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) з метою зменшення споживання ресурсів українськими підприємствами та підвищення їхньої конкурентоздатності.
Конференцію у Запоріжжі відкрив директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Ігор Шилович. У роботі конференції взяли участь віце-президент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц, директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації Євген Семечаєвський, директор Департаменту інвестицій КП «Запорізьке міське інвестиційне агентство» Вадим Демченко, директор Департаменту корпоративної безпеки Українського союзу промисловців та підприємців Сергій Худобін, технічний директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва Валерій Павшук, представники підприємств - головний енергетик КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» Марко Гіренко, головний технолог ПАТ «Запорізький завод зварювальних флюсів та скловиробів», генеральний директор ПАТ «Завод «Запоріжавтоматика» Микола Поплавка, технічний директор ПАТ «Укрграфіт» Валерій Буряк та головний енергетик ПАТ «Укрграфіт» Олексій Бондаренко, експерт Науково-виробничого підприємства «Ріст» Надія Шмиголь.
Від економічного факультету Запорізького національного університету на конференції були присутні завідувач кафедри обліку і аудиту, професор Надія Шмиголь, завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу, доцент Валентина Гельман, доцент кафедри управління персоналом і маркетингу Наталя Кушинова та викладач кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Костянтин Денисов. Участь у реалізації даного проекту також взяли доцент кафедри управління фінансово-економічною безпекою та проектами Ольга Іващенко і старший викладач кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Анна Переверзєва.
Доповіді представників підприємств стосовно впровадження результатів ресурсоефективного та чистого виробництва на підприємствах Запорізького регіону, за свідченням науковців економічного факультету, були змістовними, цікавими та пізнавальними. Зокрема, завідувач кафедри обліку і аудиту, експерт з реалізації проекту ресурсоефективного та чистого виробництва Надія Шмиголь звітувала про етапи реалізації проекту на Науково-виробничому підприємстві «Ріст». Надана нею інформація була насичена цифрами і розрахунками, які підтверджували отриманий у ході впровадження програми ЮНІДО економічний ефект. Експерт відзначила подальші великі перспективи щодо збільшення фінансових результатів підприємств за рахунок економії ресурсів. Вона також подякувала організаторам проекту за можливість ефективного впровадження наукових розробок у діяльність українських підприємств, а також наголосила на важливості використання у навчальному процесі методик Центру ресурсоефективного та чистого виробництва з метою створення у студентів навичок роботи з програмою ЮНІДО – як на стадії стажування, так і експертної роботи.
Наприкінці заходу всі присутні були нагороджені сертифікатами учасників програми ЮНІДО з ресурсоефективного та чистого виробництва. Викладачі економічного факультету отримали сертифікати експертів із реалізації проекту, який діє за підтримки United Nations Industrial Development Organization (UNIDO).

Надія Шмиголь,
Валентина Гельман,