Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся перший Регіональний дебатний турнір

У ЗНУ відбувся перший Регіональний дебатний турнір

08.12.2014 15:15 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління Регіональний дебатний турнір

6 грудня Дебатний клуб факультету соціології та управління у партнерстві з громадськими організаціями «Нове бачення» та «Місто Z» провів свій перший Регіональний дебатний турнір для студентів на базі ЗНУ. Захід відбувся у рамках програми «Навчання демократії через дебати» для студентів різних областей України, яка діє відповідно до формату британських парламентських дебатів.

Цей захід став першим досвідом факультету соціології та управління з організації і проведення подібного роду міжрегіональних турнірів. Темою була обрана «Боротьба з корупцією». Проект познайомив його учасників із цінностями демократії та надав можливість зрозуміти сутність прав людини, усвідомити поняття свободи, захисту особистих прав і суспільних інтересів, а також отримати знання щодо формату міжнародних дебатів і набути власний досвід участі у дискусіях та суддівстві. Під час дебатів студенти опановували навички критичного мислення, переконливої аргументації та публічних виступів, використання різних стратегій для утвердження принципів демократії в освітянському процесі та обмінювалися досвідом. При цьому головною метою проведення турніру була не спрямованість на перемогу, а стимуляція студентів до соціально-активних мислення і дії.
Обговорювати тему корупції зібралися разом представники 16 команд студентів та школярів з Дніпропетровської, Запорізької, Одеської та Київської областей. Участь у засіданні Дебатного клубу взяли і викладачі – декан факультету соціології та управління, професор Максим Лепський, проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, завідувач кафедри політології, доцент Євген Цокур і доцент кафедри соціальної філософії та управління Володимир Скворець. На початку заходу старші колеги розкрили завдання теми і спрямували студентів на критичне осмислення проблеми корупції у нашій країні, аналіз причин цього явища та обґрунтування висновків щодо методів протидії корупції. «Дебатний клуб працює кілька років, але сьогодні у його роботі починається новий етап: ми вийшли на новий рівень, а ЗНУ став центром дебатного руху в Запоріжжі», - зазначив голова Дебатного клубу Володимир Скворець.
Перед початком самого турніру учасники заходу змогли відвідати майстер-клас, який познайомив їх із особливостями парламентських дебатів, зокрема форматом британських дебатів. Творчу майстерню очолив тренер ГО «Нове бачення» В’ячеслав Рудницький. Згідно цієї класичної моделі, у раунді одночасно беруть участь 4 команди по 2 особи в кожній. Команди представляють позиції двох сторін - Уряду та Опозиції. Кожний гравець виголошує по одній промові тривалістю 7 хвилин.
Для декого зі студентів участь у турнірі взагалі стала першим дебатним досвідом, але вони гідно дебютували, майже на рівні з досвідченими дебатерами. Після двох раундів відбувся фінал. Позиції команд у першому раунді визначилися методом жеребкування, у другому раунді команди відстоювали протилежну позицію. Загалом протягом турніру його учасники встигли обговорити дві теми, які безпосередньо стосувалися корупції. У першому турі дебатери міркували над питанням, чи можуть ефективно виступити проти корупції технократи. У другому раунді представникам Уряду довелося доводити, що дрібна корупція може бути дозволена в країнах, що розвиваються. Таким чином, формат дебатів змусив учасників неординарно мислити, продемонструвати свої знання та ерудованість, а також висловити власну думку з актуального питання.
За результатами двох раундів у фінал вийшли 4 команди. Найсильніші за підсумками турніру гравці розподілили місця наступним чином:
Перше місце належить команді «Весела інквізиція» (КНУ та ЗНУ).
Друге місце - «Маршрут №10» (КНУ).
Третє місце - «Максимум» (УДЦ «Молода гвардія», м.Одеса).
Четверте місце - «Дельфін» (ЗНУ).
Після завершення турніру ми змогли почути думки його учасників, в тому числі тих, які приїхали з інших областей нашої країни. Дмитро Таритін (м.Запоріжжя) став переможцем турніру. Його думка: «Організація турніру була проведена на високому рівні. Єдине зауваження - турніри за британською моделлю відбуваються трохи інакше - 4 раунди, півфінал та фінал. А ми грали 2 раунди і фінал».
Наймолодший учасник дебатів - Ілля Котляр з м. Днепропетровська: «Мені, як дев'ятикласнику, було дуже цікаво взяти участь в студентському дебатному турнірі. Порівнюючи турнір у Запоріжжі з іншими, у яких я вже брав участь, можу сказати, що в ЗНУ ми мали поставитися до дебатів серйозніше і відповідальніше, так би мовити, по-дорослому. Мене вразили навіть такі дрібнички як папки та бейджи - вони додають особливого пафосу. Із задоволенням візьму участь у наступному турнірі».
Ірина Авдєєва (м. Дніпропетровськ): «Захід пройшов на високому рівні. Дебатувати було приємно, і все це завдяки організаторам».
Олена Адамська (м. Одеса): «Ми вперше у Запоріжжі і мені дуже сподобалося як ваше місто, так і турнір. Все відбувалося дуже динамічно і яскраво. Обов`язково приїду до вас ще».
Усі переможці та учасники отримали сертифікати і пам’ятні подарунки. Під час заходу відбулася благодійна акція - були зібрані гроші для воїнів АТО.
Організатори турніру висловлюють подяку учасникам та гостям за яскраво проведені конструктивні дебати і бажають, аби набуті навички переконання знадобилися їм у навчальному процесі та професійній діяльності.
Тетяна Лобода,
голова інформаційного сектору Студради ФСУ

Схожі новини