Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся обласний етап конкурсу МАН України

У ЗНУ відбувся обласний етап конкурсу МАН України

10.12.2014 13:33 Все Факультети Запорізький національний університет обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України

7 грудня на базі Запорізького національного університету відбувся обласний етап щорічного Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Понад півтори тисячі старшокласників зі шкіл Запоріжжя та Запорізької області взяли участь у написанні контрольних робіт, за результатами яких найкращі з них отримають можливість захищати свої наукові роботи на засіданнях секцій МАН, які проходитимуть у ЗНУ в лютому 2015 року.

Організатори обласного етапу конкурсу МАН України – Департамент освіти і науки Запорізької обласної держадміністрації, Запорізьке територіальне відділення МАН України та базові заклади з підготовки учасників Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України – КЗ «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ЗОР, КЗ «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» ЗОР і КЗ «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» ЗОР. Очолив роботу Малої академії наук у Запорізькому національному університеті його ректор Микола Фролов, координатором діяльності МАН цього року виступив начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Дмитро Секиринський.
Учні старших класів, які стали переможцями відбіркового етапу конкурсу МАН у своїх шкільних закладах, тепер писали контрольні роботи з базових дисциплін у Запорізькому національному університеті. Написання контрольних тестів проходило за чотирма основними напрямами. Роботу відділення історії, філософії та суспільствознавства очолили декани факультетів істричного, юридичного, журналістики і факультету соціології та управління – професори Володимир Мільчев, Тетяна Коломоєць, Володимир Манакін та Максим Лепський. Відділенням філології та мистецтвознавства керували декани філологічного факультету, іноземної філології та факультету соціальної педагогіки та психології – професор Тамара Хом’як, доценти Галина Морошкіна і Ольга Пономаренко. На базі біологічного факультету розмістилося відділення хімії та біології, екології та аграрних наук, які очолили декан цього факультету, професор Людмила Омельянчик і завідувач кафедри фізіології з курсом цивільного захисту, професор, віце-президент обласного відділення МАН Валентина Бовт. За відділення технічних наук, фізики й астрономії, математики, економіки і комп’ютерних наук відповідали декани математичного, економічного та фізичного факультетів – професори Сергій Гоменюк, Алла Череп і доцент Андрій Андрєєв.
Окрім конкурсних тестувань у рамках роботи МАН, з учнями були проведені профорієнтаційні консультації, під час яких представники нашого університету розповіли школярам про можливість отримати вищу освіту на базі ЗНУ, і про те, які переваги, зокрема, додаткові бали, надає їм перемога у Всеукраїнському конкурсі МАН. Керівники відділень також розповіли старшокласникам про напрями діяльності факультетів нашого університету, учні мали можливість отримали консультації щодо написання конкурсних робіт. Так, зокрема, на базі біологічного факультету свої роботи писали 272 учня, які приїхали з різних районів Запорізької області (Токмацького, Розівського та інших).
Варто зазначити, що під час роботи відділень були проведені консультації для супроводжуючих учнів осіб – вчителів та батьків – з профорієнтаційних питань і семінари для педагогів. Програмою семінарів було передбачено висвітлення основних етапів написання науково-дослідницьких робіт, вимог до їхнього оформлення та особливостей підготовки учнів до захисту своїх робіт перед членами комісії МАН. Учасники семінарів отримали буклети з інформацією про факультети ЗНУ та індивідуальні консультації.
Гості Запорізького національного університету та учасники МАН висловили задоволення високим рівнем організацї та проведення обласного етапу конкурсу в нашому виші. Зокрема, завдяки злагодженій роботі співробітників адміністративно-господарської частини, яку очолює проректор з АГР Сергій Кушнір, були створені відповідні комфортні умови для роботи учасників Малої академії наук та перебування гостей на території нашого університету. Комбінат громадського харчування ЗНУ під керівництвом його директора Антоніна Шегери у цей день забезпечив роботу пунктів громадського харчування в корпусах, де проходили тестування. До кінця тижня будуть відомі результати тестувань і імена тих старшокласників, які візьмуть участь у наступному етапі конкурсу. Захист науково-дослідницьких проектів учнів – учасників МАН відбудеться в ЗНУ вже в лютому 2015 року.

Олена Хлистун

Схожі новини