Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-журналісти інтерпретували твір Юрія Федьковича

Студенти-журналісти інтерпретували твір Юрія Федьковича

16.12.2014 10:02 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики

15 грудня студенти факультету журналістики Запорізького національного університету презентували власну інтерпретацію повісті «Люба-Згуба» Юрія Федьковича. Куратором творчого процесу виступила доцент кафедри соціальних комунікацій, реклами та зв’язків з громадськістю Інна Абрамова. Відео створили студенти факультету журналістики.

Студенти випробували себе в творчому амплуа акторів та перевтілилися у відомих нам героїв повісті «Люба-Згуба». Відео вдалось зробити досить динамічним, але цікавішим є те, що зйомки проводились у стінах нашого вишу. Акторським майданчиком служила й актова зала другого корпусу, й навіть його коридори. Журналісти виявились неймовірно талановитими акторами й вмілими монтажниками відео. Акторський склад був різноманітний, бо стали в нагоді навіть студенти, які не уявляли себе в ролі акторів, а натомість відкрили свої здібності в креативній команді.
Автор ідеї відео-ролика Анна Солошенко розповіла про його підготовку: «Я згадала, що на парах з літературного стилю ми проходили повість Ю. Федьковича і вирішила, що саме цей твір ми зможемо інтерпретувати на новий лад, адже тема нерозділеного кохання актуальна і сьогодні. Спочатку ми розробили концепцію сценарію, розподілили ролі. Розповіли ідею нашому куратору та викладачу дисципліни Інні Георгієвні. Робота проходила у досить дружній атмосфері, адже ми добре товаришуємо один з одним. Нам було приємно співпрацювати. Я думаю, що для кожного з нас це - певний досвід акторскої гри та творчого підходу до роботи».
Команда складалась з шести людей: Ілаш - Стас Середа, Василь - Андрій Андрієнко, Калина - Анастасія Бондарєва, Марина - Анна Солошенко, Любава - Поліна Гавловська. Монтаж і слова автора - Олександра Залозна.
Подібна практика акторської гри є дуже корисною, адже журналістська професія потребує подекуди навичок акторської майстерності. Немає меж у бажанні досконалості, тож студенти надалі будуть удосконалювати свої вміння. Ця ініціатива може послужити прикладом для інших студентів, адже у такий спосіб ми можемо вдихнути нове життя в твори української літературної спадщини та спонукати до читання українських авторів. Треба лише зібрати команду та почати творити. Усі перемоги починаються з перемоги над собою!

Кристина Марченко, голова інформаційного сектору студентської ради ЗНУ

Схожі новини