Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Студенти магістратури історичного факультету дискутували про образ українців та України в поглядах інших народів

Студенти магістратури історичного факультету дискутували про образ українців та України в поглядах інших народів

18.12.2014 11:13 Все Факультети Історичний Історичний факультет

За ініціативи студентів магістратури історичного факультету спеціальності «Країнознавство» і викладачів кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин у середу, 17 грудня, було проведено круглий стіл на тему «Образ українців та України у поглядах інших народів».

До експертної групи були запрошені викладачі кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин: к.і.н., професор Олександр Давлєтов; к.ін., доцент Ольга Маклюк; к.і.н., доцент Оксана Казакова; к.і.н., старший викладач Станіслав Черкасов.
У своїх наукових дослідженнях та виступах на засіданні магістри-країнознавці розглядали питання еволюції сприйняття стереотипів та образів України і українського суспільства, проводили аналіз факторів впливу на формування як позитивного, так і негативного іміджу держави серед суспільної думки країн Європи, Азії, Африки та Північної Америки. Особливу увагу було приділено питанням інформаційної безпеки України в умовах російської агресії. У політичній площині внутрішньополітичний розвиток України, «Помаранчева революція», «Революція гідності», російська військова та інформаційна експансія значним чином вплинули на формування контраверсійного образу українського суспільства та України в цілому.
У дослідженні Сулейманова Елчина розглядалися питання інформаційної війни РФ проти України, активна фаза дискредитації останньої пов’язується з європейським вибором української держави. Засудження європейської політики України було притаманним і білоруському суспільству, але, на відміну від російської тотальної більшості, опозиційно налаштовані громадяни Білорусі висловлюють активну підтримку українському народу, наголошуючи на його європейській спорідненості. Загалом концептуальний зміст сприйняття білорусами стереотипів, пов’язаних з Україною, проаналізовано в роботі Радислава Бартиша.
Актуальні проблеми формування образів України в країнах Європейського Союзу розглядалися в доповідях Анастасії Герасимової, Віталіни Глінки, Ганни Дьомочки, Анастасії Кочиної, Ольги Ніколішиної, Дмитра Трифонова та Ярослава Сергієнка.
В дослідженнях Анастасії Брильової та Каріни Колеснікової піддали аналізу країни Північної Америки, Канаду та Мексику. У громадській думці представників цих держав щодо сприйняття українців прослідковується разючий контраст, який, в першу чергу, пов’язаний з кількісними та якісними показниками наявності громадянської позиції серед української діаспори.
У роботі «Україна очима американських мандрівників, письменників та режисерів» Валерія Рихлова проаналізувала суб’єктивне бачення українського соціуму американськими письменниками, видатними діячами в області культури та мистецтва, які мають визначальний вплив на формування американської суспільної думки стосовно України.
Доволі цікаві доповіді щодо сприйняття України громадськістю країн, які не виокремленні в спецкурси напряму підготовки «Країнознавство», були підготовлені магістром Олесею Кряквіною «Україна та українці очима китайців» і аспіранткою кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ндуму Евою Кристиною «Образ України і українців в африканській періодиці».
Наголошуємо, студентський круглий стіл приурочений до Всеукраїнської науково-практичної конференції «По той бік Дніпра: вплив контраверсійних образів «іншого українця» на формування метальних кордонів», яка відбудеться на базі історичного факультету ЗНУ 6 лютого 2015 року.

Історичний факультет

Схожі новини