Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели веб-конференцію між учасниками молодіжного проекту

У ЗНУ провели веб-конференцію між учасниками молодіжного проекту

18.12.2014 16:59 Наукова бібліотека Центр європейської інформації «Долаємо стереотипи: молодь єднає Україну!»

16 грудня у Центрі європейської інформації в Запоріжжі на базі Наукової бібліотеки ЗНУ провели веб-конференцію «Долаємо стереотипи: Чернівці, Кіровоград, Херсон, Запоріжжя». У заході взяли участь представники чотирьох міст-учасників проекту «Долаємо стереотипи: молодь єднає Україну!».

Нагадаємо, що співробітники Центру під керівництвом директора Наукової бібліотеки нашого вишу Валентини Герасимової цієї осені активно долучилися до Міжрегіональної програми обміну, головною метою якої є об’єднання студентів із різних областей України та подолання стереотипів про вітчизняні міста. Так, на початку цього навчального року студентки факультету журналістики Крістіна Ралко та Альона Маслякова відвідали Чернівці. А 13 листопада під час візиту до Запоріжжя чернівецьких, кіровоградських і херсонських студентів на базі факультету журналістики нашого вишу провели міжрегіональне засідання круглого столу: «Наслідки Майдану, або Якою ціною пробуджений патріотизм у людях».
Під час таких зустрічей – як в реальності, так і онлайн, – учасники проекту обговорюють не лише враження, які справили на них незнайомі до цього міста, але й стереотипні уявлення про певні регіони України, які майже завжди були спростовані в результаті їхніх власних спостережень та спілкування з їхніми ровесниками.
Після відвідання чергового міста студенти пишуть есе щодо своїх вражень і роздумів від екскурсії, а на завершення програми її організатори видадуть збірку їхніх творів.
Так, цього разу учасники веб-конференції обговорювали, яке враження на молодь з інших міст справив Херсон. З’ясувалося, що найбільш розповсюджені міфи стосувалися його кліматичних умов і мови спілкування херсонських мешканців. І хоча місцеві студенти визнали, що думка про те, що більшість населення міста російськомовна, відповідала дійсності, однак учасники проекту відзначили, що звернення до перехожих українською викликає в останніх не ворожість, а посмішки та бажання допомогти. Херсонські студенти запевнили, що зараз у їхньому рідному місті постійно зростає кількість тих, хто надає перевагу і на побутовому рівні саме державній мові.
Крім того, учасники заходу – директор Наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова, координатор проекту Євгенія Олійник із Чернівців, студенти з різних областей України – обговорили подальші плани щодо наступних етапів його проведення вже у 2015 році та дізналися, на які саме моменти організаторам варто звернути увагу надалі. Також усі учасники проекту запевнили, що всі міста, у яких вони побували, розкрилися із несподіваного, однак, виключно позитивного боку. Євгенія Олійник подякувала всім учасникам веб-конференції за активність, зокрема, відзначивши звіт, який надійшов від співробітників ЗНУ за результатами проведення спільного засідання круглого столу на базі нашого вишу.
Насамкінець спілкування Валентина Олександрівна привітала всіх присутніх на заході із прийдешніми зимовими святами та побажала, аби Новий рік приніс мир, спокій, натхнення та здійснення всіх їхніх мрій.

Таміла Тарасенко

Схожі новини